Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 09:22

autor: qjin

Dziś premiera Shadowrun Returns

Dzisiaj debiutuje Shadowrun Returns, duży kickstarterowy projekt, który powstał dzięki finansowemu wsparciu graczy. Gra zostanie udostępniona w cyfrowej dystrybucji na komputery PC, Mac i Linux.

Marka Shadowrun powraca na PC - Dziś premiera Shadowrun Returns - wiadomość - 2013-07-26
Marka Shadowrun powraca na PC
Shadowrun Returns w skrócie:
  • Klasyczny, turowy cRPG w klimatach fantasy i cyberpunku
  • Tytuł jest dostępny w angielskiej wersji językowej w dwóch cyfrowych wydaniach
  • Premiera 25 lipca na komputery PC, Mac. Gra ukaże się także później na systemy Linux oraz iOS i Android

Dzisiaj premiera Shadowrun Returns, jednego z najbardziej oczekiwanych kickstarterowych projektów. Po kilku obsuwach wreszcie doczekaliśmy się powrotu kultowej marki w klasycznym, cRPG-owym wydaniu. Gra w angielskiej wersji językowej trafiła do przedsprzedaży w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam na komputery PC i Mac. Zostanie ona odblokowana na Steamie o godzinie 19:00 czasu polskiego. Niestety, nie ma możliwości przedpremierowego pobrania zawartości produkcji.

Shadowrun Returns jest dostępne w dwóch wydaniach: zwykłym i deluxe. Pierwsze, z samą grą, kosztuje ok. 55 zł (po premierze: ok. 60 zł). Natomiast drugie (teraz ok. 92 zł; po premierze: ok. 102 zł) dodatkowo oferuje ścieżkę dźwiękową w elektronicznej wersji oraz antologię w pliku PDF, zawierającą 16 krótkich historii napisanych przez autorów Shadowrun oraz ponad 60 stron grafik koncepcyjnych.

Gra urzeka klimatyczną, kreskówkową szatą graficzną - Dziś premiera Shadowrun Returns - wiadomość - 2013-07-26
Gra urzeka klimatyczną, kreskówkową szatą graficzną

Shadowrun studia Harebrained Schemes jest rasowym cRPG-iem w rzucie izometrycznym i z turowym systemem walki. W grze wcielimy się w jednego z tytułowych shadowrunnerów i trafimy do świata magii i maszyn w 2050 roku. Klimat to mieszanina fantasy z cyberpunkiem, a całość postanowiono przedstawić w efektownej, wręcz komiksowej grafice z dwuwymiarowymi tłami. Po więcej informacji odsyłamy Was do naszej zapowiedzi oraz materiałów wideo poświęconych możliwościom edytora, który znajdzie się w zestawie z grą, czy mechanice rozgrywki z wczesnej wersji tytułu.

Wygląda na to, że Shadowrun Returns nie okaże się wielkim rozczarowaniem - Dziś premiera Shadowrun Returns - wiadomość - 2013-07-26
Wygląda na to, że Shadowrun Returns nie okaże się wielkim rozczarowaniem

W zagranicznych portalach zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje Shadowrun Returns. Według nich twórcom udało się w dużej mierze spełnić oczekiwania zapalonych miłośników klasycznych cRPG-ów i raczej gracze, którzy wsparli produkcję na Kickstarterze, nie powinni poczuć się szczególnie zawiedzeni. Tym bardziej, że kampania fabularna przygotowana przez studio Harebrained Schemes to zaledwie – mamy szczerą nadzieję – wstęp do poziomów i przygód stworzonych przez graczy. Na razie swoje recenzje opublikowały serwisy Eurogamer (8/10), IGN (7.3/10) i Polygon (7/10) – więcej niedługo pojawi się na stronie Metacritic. Jutro zobaczycie u nas nagranie z cyklu „Gramy” autorstwa Heda.

W przyszłości zadebiutuje także wersja na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na tę chwilę jednak nie podano przypuszczalnego terminu wydania – prawdopodobnie premiera nastąpi jeszcze w tym roku.