Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 17:39

Shadowrun Returns ponownie zalicza obsuwę

Studio Harebrained Schemes ogłosiło, że premiera Shadowrun Returns, klasycznego cRPG-a w cyberpunkowych klimatach, została opóźniona. Na osłodę gracze otrzymają, zgodnie ze złożoną obietnicą, edytor narzędzi z miłym bonusem.

Shadowrun Returns zaliczył obsuwę – na szczęście, niewielką. Miejmy nadzieję, że ostatnią - Shadowrun Returns ponownie zalicza obsuwę - wiadomość - 2013-06-18
Shadowrun Returns zaliczył obsuwę – na szczęście, niewielką. Miejmy nadzieję, że ostatnią

Shadowrun Returns, czyli klasyczny cRPG w klimatach cyberpunk i fantasy, który w ubiegłym roku gracze sfinansowali na Kickstarterze, zalicza kolejny poślizg. Premiera była początkowo planowana na styczeń bieżącego roku, ale terminu nie udało się dotrzymać – twórcy potrzebowali więcej czasu na opracowanie poszczególnych elementów. Następnie gra miała wyjść w maju albo w czerwcu, po czym ogłoszono, że jednak premiera nastąpi bliżej końca kwartału. Niestety, dziś dowiedzieliśmy się, że nic z tego – Shadowrun Returns zadebiutuje dopiero 25 lipca 2013 roku na PC oraz tabletach.

Tak wygląda edytor, który zostanie dołączony do gry - Shadowrun Returns ponownie zalicza obsuwę - wiadomość - 2013-06-18
Tak wygląda edytor, który zostanie dołączony do gry

Autorzy gry uznali, że chcą jeszcze doszlifować produkcję, eliminując jak najwięcej błędów. Na osłodę poinformowano, iż gracze w dniu premiery otrzymają pełny zestaw narzędzi edytorskich, włącznie z możliwością modyfikowania kampanii fabularnej.

Hakowanie wirtualnej rzeczywistości ma być ważnym elementem rozgrywki - Shadowrun Returns ponownie zalicza obsuwę - wiadomość - 2013-06-18
Hakowanie wirtualnej rzeczywistości ma być ważnym elementem rozgrywki

Shadowrun Returns to dwuwymiarowa produkcja z walką w systemie turowym, nad którą pracuje studio Harebrained Schemes z Jordanem Weismanem, jednym z ojców „papierowego” pierwowzoru, na czele. Akcja gry zostanie osadzona w 2050 roku, a gracze pokierują grupką tytułowych „shadowrunnerów”. Tytuł ma cechować się rozbudowanym systemem rozwoju postaci, włącznie ze sporymi możliwościami zmiany wyglądu, oraz klimatyczną, „kreskówkową” szatą graficzną. Próbkę tego można zobaczyć na niespełna 20-minutowym materiale wideo z rozgrywki, który (z polskimi napisami) obejrzycie poniżej:

Grę – w angielskiej wersji językowej – można zakupić w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam w dwóch wydaniach: zwykłej (ok. 57 zł) oraz deluxe (ok. 103 zł). Po szczegóły odsyłamy Was tutaj.