Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2013, 13:06

autor: Olek

Shadowrun Returns z bohaterami zapadającymi w pamięć

Na blogu studia Harebrainbed Schemes pojawił się nowy wpis, w którym Chris Kohnert, członek zespołu deweloperskiego pracującego nad Shadowrun Retruns opisuje proces indywidualizacji wyglądu postaci. Ambicją twórców jest, by bohaterowie gry wryli się w pamięć graczy.

Przykładowe portrety postaci w grze Shadowrun Returns. - Shadowrun Returns z bohaterami zapadającymi w pamięć - wiadomość - 2013-05-26
Przykładowe portrety postaci w grze Shadowrun Returns.
Shadowrun Returns
  1. gatunek: cRPG
  2. producent: Harebrained Schemes
  3. wydawca: Harebrained Holdings
  4. termin premiery: 18 czerwca 2013 r.
  5. platforma sprzętowa: PC

Deweloperzy z Harebrained Schemes chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi postępów w pracach nad Shadowrun Returns. Tym razem przyszła pora na przedstawienie ważnego z punktu widzenia miłośników cRPG procesu indywidualizacji wyglądu postaci.

Wzorem klasycznych, komputerowych „erpegów” wizerunek bohatera w Shadowrun Retruns określany będzie w dwójnasób. Po pierwsze, gracze wybiorą portret z galerii ponad 200 ręcznie wykonanych ilustracji. Zamysłem rysowników (na czele z Davidem Nashem) było, by każda podobizna przedstawiała nie tylko rysy twarzy i szczegóły wyglądu odpowiadające danej rasie i płci postaci, ale również nakreślała pewne cechy jej charakteru.

Określanie cech wyglądu bohatera w grze Shadowrun Returns. - Shadowrun Returns z bohaterami zapadającymi w pamięć - wiadomość - 2013-05-26
Określanie cech wyglądu bohatera w grze Shadowrun Returns.

Z dwuwymiarowym portretem powiązany będzie trójwymiarowy model w grze. Według zapewnień twórców, sylwetki bohaterów nie powinny być przesadnie szczegółowe, ale jednoznacznie określać podstawowe atrybuty wyglądu fizycznego. Gracze uzyskają też możliwość dobru różnych wariantów fryzur, bród, koloru włosów czy kształtu rogów na ciele. Rzecz jasna nie zabraknie charakterystycznych elementów strojów i wyposażenia, które pozwolą shadowrunnerom wyróżnić się z tłumu.

Chris Kohnert wspomina również, że na dalszych etapach indywidualizacji wyglądu postaci pojawią się m.in. symbole karmiczne czy implanty, które pozwolą jeszcze bardziej spersonalizować bohaterów.

Shadowrun Returns z bohaterami zapadającymi w pamięć - ilustracja #3Przypomnijmy, że premiera opartej na popularnym systemie fabularnym typu pen&pencil gry Shadowrun Returns wyznaczona została na 18 czerwca. Produkcja studia Harebrained Schemes powstaje przy wsparciu użytkowników platformy finansowania społecznościowego Kickstarter, którzy przeznaczyli na ten cel ponad 1,8 mln dolarów.

  1. Oficjalny blog twórców gry Shadowrun Returns
  2. Shadowrun Returns - koktajl cyberpunka i fantasy w turowym wydaniu
  3. Czy to będą najlepsze gry RPG najbliższych lat? Ranking gry-online.pl!