Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2013, 17:45

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Shadowrun Returns – ponad dwugodzinna demonstracja rozgrywki i możliwości edytora

Niedawno jeden z graczy testujących wersję alfa Shadowrun Returns opublikował na Youtube’ie kilka filmików zawierających wiele nowych fragmentów rozgrywki. Łącznie daje to przeszło dwie godziny demonstracji mechaniki gry oraz poziomów stworzonych za pomocą edytora.

W Shadowrun: Returns zagramy 25 lipca 2013 roku - Shadowrun Returns – ponad dwugodzinna demonstracja rozgrywki i możliwości edytora - wiadomość - 2013-07-05
W Shadowrun: Returns zagramy 25 lipca 2013 roku

Premiera Shadowrun Returns, turowego cRPG-a sfinansowanego przez graczy na Kickstarterze, za niespełna trzy tygodnie, ale już teraz – dzięki materiałom wideo użytkownika Loserific – możemy przekonać się chociażby o możliwościach narzędzi edytorskich, które trafią w ręce graczy w dniu oficjalnego debiutu, o czym informowaliśmy przy okazji ogłoszenia obsuwy premiery z czerwca na koniec lipca 2013 roku.

Na udostępnionych w serwisie Youtube filmikach można przyjrzeć się ekranowi tworzenia i rozwoju postaci, przydzielaniu punktów karmy, a także zobaczyć, jak funkcjonuje interfejs. Jeśli do tej pory nie przekonaliście się do Shadowrun Returns albo wiedzieliście o grze zbyt mało, to załączone w newsie materiały powinny być ciekawym uzupełnieniem zapisu rozgrywki z marca czy wideo prezentacji wirtualnego hakowania z kwietnia tego roku.

Na czterech nagraniach przedstawiono dwie fanowskie kampanie: Life on a Limb oraz Lost Lamb, w których komentujący nie tylko omawia poszczególne elementy składowe gry, ale także przedstawia w szerszym ujęciu mechanikę walki czy system dialogów. Godne podziwu jest to, że chociaż nie odbyła się jeszcze premiera tytułu, to w przygotowaniu jest więcej fabularnych kampanii, w tym jedna z zapowiedzianych ma być rebootem oryginalnego Shadowruna, wydanego w 1993 roku na SNES-a.

Walka będzie rozgrywać się w turach - Shadowrun Returns – ponad dwugodzinna demonstracja rozgrywki i możliwości edytora - wiadomość - 2013-07-05
Walka będzie rozgrywać się w turach

Shadowrun Returns ma być klasycznym cRPG-iem w klimatach cyberpunku i fantasy z turowym systemem walki. Akcja przeniesie nas do 2050 roku, uniwersum stworzonego przez Jordana Weismana (twórca „papierowego” oryginału), w którym wcielimy się w dowódcę zespołu tytułowych shadowrunnerów. Co ciekawe, kampanię przygotowaną przez studio Harebrained Schemes będzie można modyfikować za pomocą dołączanego do pełnej wersji edytora poziomów.

Grafika jest kreskówkowa, ale klimat wylewa się hektolitrami z ekranu - Shadowrun Returns – ponad dwugodzinna demonstracja rozgrywki i możliwości edytora - wiadomość - 2013-07-05
Grafika jest kreskówkowa, ale klimat wylewa się hektolitrami z ekranu

Premiera gry jest datowana na 25 lipca 2013 roku. Tytuł, dostępny w angielskiej wersji językowej, można kupić na platformie Steam w dwóch edycjach: zwykłej (ok. 57 zł) i deluxe (ok. 103 zł).