Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 09:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Satellite Reign - spadkobierca Syndicate Wars sfinansowany na Kickstarterze

Niedługo przed zakończeniem akcji w serwisie Kickstarter, zespołowi 5 Lives Studios udało się zebrać kwotę 350 tysięcy funtów potrzebną do sfinalizowania produkcji gry Satellite Reign. Jest to duchowy spadkobierca kultowego Syndicate Wars z 1996 roku.

Wczoraj zespół 5 Lives Studios zebrał na serwisie Kickstarter kwotę 350 tysięcy funtów potrzebną do stworzenia gry Satelite Reign. Cel udało się zrealizować na cztery dni przed zakończeniem akcji.

W chwili pisania tej wiadomości twórcy zgromadzili dokładnie 368 947 funtów. Akcja na Kickstarterze zakończy się 28 lipca o godzinie 16:00. Deweloper już wcześniej ustalił kolejne progi, po przekroczeniu których projekt się rozrośnie. Najbliższy to 380 tysięcy funtów – jeśli ta granica zostanie osiągnięta, do zespołu dołączy Russell Shaw. Jest to brytyjski kompozytor, który brał udział w tworzeniu takich produkcji jak Syndicate, Syndicate Wars, Dungeon Keeper, czy Populous.

Jeśli uda się uzbierać 400 tysięcy funtów, wtedy Satellite Reign doczeka się lokalizacji w sześciu dodatkowych językach (francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, czeski). Po przekroczeniu progu 440 tysięcy funtów dodane zostanie zniszczalne otoczenie, podczas gdy przy 500 tysiącach funtów do zespołu dołączy scenarzysta Russell Zimmerman, a gra zostanie wzbogacona o kolejne frakcje i lokacje. Jeszcze jedna strona konfliktu i dodatkowe miejscówki to nagrody za osiągnięcie kwoty 550 tysięcy funtów. Z kolei przy 650 tysiącach funtów twórcy zobowiązali się przygotować możliwość przejścia kampanii w trybie kooperacji.

Wciąż możecie wesprzeć zespół 5 Lives Studios w serwisie Kickstarter. Minimalna wpłata wynosi 1 funt (ok. 5 zł), ale przy 16 funtach (ok. 78 zł) zapewniacie sobie dostęp do cyfrowej wersji gry Satellite Reign (Steam lub GOG.com). Według wstępnych planów, tytuł ukaże się w grudniu 2014 roku na komputerach PC (Windows i Linux) oraz Mac.

Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars. Jest to cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego, w której dowodzimy czterema agentami działającymi w dużym, otwartym świecie. Deweloper chce oddać graczom pełną swobodę działania i podejmowania decyzji. Jednocześnie należy pamiętać, że przeprowadzane akcje będą niosły za sobą określone konsekwencje. Gra będzie działać na silniku Unity.