Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2013, 14:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Ghost Recon: Future Soldier, Deadfall Adventures) 18/1/13

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do gry Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier, zmianie tytułu polskiej produkcji The Adventurer na Deadfall Adventures, zamknięciu serwerów pecetowej wersji Halo 2, a także nowych postaciach do PlayStation All-Stars Battle Royale. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Governor of Poker 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Governor of Poker w edycji Premium. Dzieło studia I Sioux Game Productions B.V. możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Left 4 Dead 2

Firma Valve wprowadziła obsługę platformy Steam Workshop do gry Left 4 Dead 2. To powinno znacznie ułatwić wyszukiwanie, instalowanie oraz ocenianie dodatkowej zawartości stworzonej przez fanów. Składają się na nią różnego rodzaju mody, nowe kampanie, przedmioty, ubrania, bronie i wiele więcej elementów.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier

W pecetowych serwisach cyfrowej dystrybucji (m.in. Steam oraz Ubisoft Online Store) pojawił się dodatek DLC Raven Strike do gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier, który we wrześniu ubiegłego roku zadebiutował na Xbox Live oraz PlayStation Network. W rozszerzeniu zawarto dodatkowy poziom trudności, trzy nowe misje (Secure Dawn, Cold Walker, Argent Thunder) oraz mapę Sawmill do trybu Guerilla. DLC kosztuje 35,99 złotych w usłudze Ubisoft Online Store.

Deadfall Adventures

Polskie studio The Farm ogłosiło zmianę tytułu nadchodzącej gry akcji występującej do tej pory pod roboczą nazwą The Adventurer. Od tej pory możemy jej wypatrywać jako Deadfall Adventures. Produkcja ma łączyć w sobie elementy pierwszoosobowej strzelaniny i przygodówki, stawiając na filmowe przygody w stylu eskapad Indiany Jonesa, czy Nathana Drake’a z serii Uncharted.

Crytek Istanbul

Firma Crytek GmbH ogłosiła otwarcie studia Crytek Istanbul. Jak sama nazwa wskazuje, siedzibą nowego zespołu deweloperskiego będzie turecki Istambuł. Studio skupi się na wspieraniu działalności free to play i będzie odpowiadać za rozwijanie strzelaniny Warface oraz usługi GFACE, pozwalającej na sieciowe rozgrywki między posiadaczami różnych platform sprzętowych. Obecnie GFACE znajduje się w fazie beta testów.

Halo 2

Na stronie internetowej Halo Waypoint pojawiła się informacja, że 15 lutego bieżącego roku zostanie wyłączony tryb multiplayer w grze Halo 2 na PC. Zdecydowano się na to ze względu na małe zainteresowanie sieciowymi rozgrywkami w tym tytule (maksymalnie 20 graczy jednocześnie na serwerach). Należy zaznaczyć, że nadal będzie można przechodzić kampanię dla jednego gracza w Halo 2, a także zagrać z innymi osobami w sieci LAN.

PlayStation All-Stars Battle Royale

Na europejskim blogu PlayStation poinformowano, że 13 lutego ukaże się pierwszy dodatek DLC do gry PlayStation All-Stars Battle Royale. Rozszerzenie wprowadzi dwie nowe postacie: Kat znaną z Gravity Rush oraz Emmetta Gravesa z gry StarHawk. Przez pierwsze dwa tygodnie DLC będzie dostępne za darmo – późniejsza cena nie została jednak ujawniona. W lutym pojawi się jeszcze jeden dodatek DLC, który wprowadzi nowy poziom o nazwie Fearless. Etap będzie łączył w sobie scenerie z gry Heavenly Sword oraz serii WipEout.

Steam Guides

Na platformie dystrybucji cyfrowej Steam uruchomiono nową usługę. Steam Guides pozwala graczom na tworzenie i dzielenie się własnymi poradnikami do gier, a także przeglądanie prac innych użytkowników Steama. Tekst można wzbogacić o zdjęcia, czy filmy opublikowane w serwisie YouTube. Wszystkie podlegają ocenie graczy, co powinno zmniejszyć ryzyko natrafienia na solucje niegodne uwagi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: