Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 12:15

autor: Hed

Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS

Firma Nintendo ujawniła daty premier i informacje na temat gier na konsole 3DS oraz Wii U. W tym roku centralną postacią dla koncernu jest Luigi, który powróci w Luigi’s Mansion: Dark Moon, nowej produkcji Mario & Luigi: Dream Team oraz DLC do New Super Mario Bros. U.

Wczorajsze Nintendo Direct poprowadził Luigiwata! - Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS - wiadomość - 2013-02-15
Wczorajsze Nintendo Direct poprowadził Luigiwata!

Wczoraj odbyła się kolejna transmisja z cyklu Nintendo Direct, podczas której firma Nintendo ujawniła kilka ciekawych informacji o grach na konsole 3DS oraz Wii U. Ten rok będzie dla koncernu rokiem Luigiego, obchodzącego 30-lecie swojej kariery. Bohater powróci w zapowiedzianej wcześniej grze Luigi’s Mansion: Dark Moon na 3DS oraz nowej produkcji Mario & Luigi: Dream Team, również skierowanej na przenośną platformę sprzętową.

Nowy tytuł RPG z Mario i Luigim w rolach głównych, czyli Dream Team, będzie rozgrywał się w umyśle śpiącego Luigiego. Nie zabraknie w nim minigierek zręcznościowych. Nintendo wyda ją na konsoli 3DS jeszcze tego lata. Wcześniej pojawi się Luigi’s Mansion: Dark Moon, o której podczas Nintendo Direct opowiadał sam Shigeru Miyamoto. Jedną z atrakcji w Dark Moon będą tryby wieloosobowe Rush i Polterpup. Tytuł trafi do sprzedaży 28 marca.

3DS

Nintendo Direct przyniosło sporo informacji o grach na konsolę 3DS:

 1. Luigi’s Mansion: Dark Moon wyjdzie 28 marca. Produkcja będzie zawierała dwa nowe tryby multiplayer: Rush Mode oraz Polterpup Mode.
 2. Mario & Luigi: Dream Team to nowa gra na 3DS-a, która zostanie wydana latem. Produkcja RPG będzie rozgrywała się w snach Luigiego i zawierała sporo minigierek.
 3. W produkcji jest nowa gra golfowa na 3DS-a: Mario Golf: World Tour. Tytuł produkowany przez studio Camelot pojawi się na półkach sklepowych latem.
 4. Jeszcze jedną „nową” grą na przenośną konsolę Nintendo jest Donkey Kong Country Returns 3D, remake hitu z Wii. Produkcja zostanie wydana latem.
 5. Potwierdzono oficjalną datę premiery Animal Crossing: New Leaf. Nowa odsłona serii na 3DS zadebiutuje 14 czerwca w Europie.
 6. Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate wyjdzie 8 marca – w pudełku I cyfrowo. Wcześniej pojawi się demo gry (28 lutego).
 7. LEGO City: Undercover – The Chase Begins trafi na konsolę 3DS 21 kwietnia na rynku amerykańskim. Gra będzie rozgrywała się na dwa lata przed LEGO City: Undercover z Wii U.
 8. Fire Emblem: Awakening wyjdzie 19 kwietnia w pudełku oraz wersji cyfrowej. Wraz z tytułem pojawi się specjalna edycja konsoli 3DS XL, zawierająca stosowne logo i zainstalowaną grę. Gra otrzyma też DLC z nowymi mapami – każde z nich ma kosztować 2,5 dolara. Pierwsze z nich początkowo będzie darmowe.
 9. 17 maja pojawi się Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity w wersji pudełkowej i cyfrowej.
 10. Wiosną europejscy fani 3DS-a otrzymają także grę Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan. W tym roku pojawi się również Project X Zone.
Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS - ilustracja #2

Wkrótce eShop, sieciowy sklep Nintendo, wzbogaci się o nową zawartość.

 1. Pojawi się między innymi Mario and Donkey Kong: Minis on the Move – mniejsza produkcja logiczna dedykowana popularnym postaciom. Premiera odbędzie się w II kwartale tego roku.
 2. 7 marca w eShop zadebiutuje Kersploosh!, gra o kamieniu spadającym do studni.
 3. 28 marca amerykańska wersja eShop otrzyma grę HarmoKnight od studia Game Freak. Demo pojawi się 14 marca.
 4. 11 kwietnia amerykański eShop wzbogaci się o kontynuację Dillon’s Rolling Western.
 5. Wkrótce otrzymamy też dwa tytuły z Game Boy Color: Harvest Moon oraz Legend of the River King (na razie zapowiedziano je na rynek amerykański). W planach jest wydanie w europie takich gier jak Code of Princess, czy serii Inazuma Eleven.
 6. W eShop odbędzie się promocja cenowa, obejmująca takie tytuły jak Fractured Soul, czy Mutant Mudds.

Wii U

Niewiele informacji ujawniono o grach na Wii U:

 1. New Super Mario Bros. U otrzyma duże DLC zatytułowane New Super Luigi U. Pakiet będzie zawierał alternatywne wersje ponad 80 poziomów z podstawowej gry. Premiera nastąpi niedługo.
 2. Jedną z ciekawszych premier na konsolę będzie The Walking Dead: Survival Instinct (marzec).

Więcej zapowiedzi dotyczyło katalogu eShop na Wii U:

 1. Miiverse, czyli społecznościowa usługa Nintendo, wzbogaciła się o wątek poświęcony serii Zelda, która otrzyma dwie odsłony na Wii U (remake i zupełnie nowy tytuł).
 2. Posiadacze Wii U mogą ściągać Wii Street U, aplikację zintegrowaną z Google Maps. Przez pewien okres będzie ona dostępna za darmo.
 3. Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge otrzyma nowe kostiumy i misje.
 4. Runner2: Future Legend of Rhythm Alien oraz Zen Pinball 2 pojawią się w tym miesiącu.
 5. W marcu wyjdzie za to Toki Tori 2.

Oprócz powyższych informacji, Nintendo zapowiedziało pakiety z konsolami zawierające grę Monster Hunter 3 Ultimate – pojawią się zarówno wydania z Wii U, jak i 3DS. W tym drugim przypadku dostaniemy czarną wersję XL, która wcześniej nie była dostępna w Europie (będzie można kupić ją także osobno). Do sprzedaży trafi również Circle Pad Pro XL, czyli nakładka z drugą gałką analogową. Demo Monster Hunter 3 Ultimate dostaniemy już w przyszłym tygodniu.

 1. Oficjalna strona Nintendo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.