Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4PSVWiiU
Okładka ZEN Pinball 2 (PS3)
OkładkaZEN Pinball 2 (PS3)

ZEN Pinball 2

ZEN Pinball 2 to gra zręcznościowa, będąca symulacją automatu pinballowego. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską ZEN Studios i stanowi drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2009 roku.

Zręcznościowe | pinball | obraz w 3D | funkcje cross-platform | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZEN Pinball 2 Premiera

4wrz2012

PS3 PSV

29sty2013

WiiU

17gru2013

PS4

Gry podobne do ZEN Pinball 2

ZEN Pinball

Pinballistik

Star Wars Pinball (2013)

ZEN Pinball 2 to propozycja specjalizującego się w wirtualnych „fliperach” studia ZEN (twórcy m.in. Flipper Critters oraz Pinball FX) skierowana do osób, którym nieobce są salony ze zręcznościowymi automatami do gier. Port na PlayStation 4 jest w pełni kompatybilny z jego wersjami na PlayStation 3 i PS Vicie. Dzięki temu gracze mogą przenieść zakupione stoły oraz swój profil do nowej edycji gry.

Podstawowe zasady rozgrywki w ZEN Pinball 2 nie różnią się zresztą od tradycyjnych „fliperów”. Zadanie gracza polega na odbijaniu metalowej kulki toczącej się po pochyłym stole w taki sposób, by nie wpadła ona do otworu w dolnej krawędzi. Służą do tego specjalne łapki, zwane fliperami (stąd polska nazwa). Trafienie kulką w wyznaczone elementy na stole nagradzane jest punktami, bonusami lub uruchomieniem specjalnych zdarzeń (np. wypuszczenie dodatkowych kulek).

Gra oferuje kilkadziesiąt zróżnicowanych pod względem tematyki mechanizmów stołów. Twórcy ZEN Pinball 2 dołożyli jednak starań, by nawet dobrze znane kompozycje przykuwały uwagę detalami wykonania. Miłym akcentem są zwłaszcza zaskakujące i widowiskowe animacje towarzyszące wielu akcjom.

W porównaniu z oryginalnym Zen Pinballem wcześniej pierwowzorem, znaczne zmiany wprowadzone zostały w trybie zabawy wieloosobowej. Deweloperzy z ZEN Studios postawili przede wszystkim na rozbudowane funkcje społecznościowe oparte o usługę PlayStation Network. Umożliwiają one m.in. porównywanie z innymi osiągniętych wyników, uczestniczenie w turniejach, rzucanie wyzwań znajomym oraz zapraszanie do wspólnej gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI ZEN Pinball 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV
WiiU
PS4