Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSVWiiU3DS
Okładka Star Wars Pinball (2013) (PS3)
OkładkaStar Wars Pinball (2013) (PS3)

Star Wars Pinball (2013)

Pinball stworzony przez firmę Zen Studios. Gra zawiera stoły inspirowane filmami, komiksami, grami i serialami z uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki usłyszymy oryginalne filmowe efekty dźwiękowe, a także próbki głosów bohaterów.

Zręcznościowe | pinball | Star Wars | seriale animowane | filmy | obraz w 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars Pinball (2013) Premiera

11maj2013

WiiU

13maj2013

PS3 PSV

19wrz2013

3DS

Gry podobne do Star Wars Pinball (2013)

Pinballistik

The Pinball Arcade

ZEN Pinball 2

Star Wars Pinball to produkcja specjalizującego się w wirtualnych fliperach węgierskiego studia ZEN, które stworzyło gry, takie jak Flipper Critters, Pinball FX czy Zen Pinball. Tytułu jest zręcznościowym symulatorem pinballi, który w przeciwieństwie do konkurencyjnych tytułów nie stara się przenieść do wirtualnego świata realnie istniejących stołów oferując w zamian kompletnie oryginalne automaty. Co więcej, zawierają one fantastyczne elementy, takie jak np. animowane modele postaci, których nie dałoby się odwzorować w rzeczywistości. Podstawowa wersja produkcji zawiera tematyczne stoły, które pierwotnie zostały stworzone z myślą o Zen Pinball 2. Twórcy uznali jednak, że popyt ze strony fanów oraz potencjał drzemiący w rozległym uniwersum Star Wars sprawia, że można oprzeć na nim całkowicie samodzielną grę.

Gracze rozpoczynający przygodę ze Star Wars Pinball mają do wyboru trzy automaty. Pierwszy poświęcony jest piątej części filmowej sagi George'a Lucasa, drugi animowanemu serialowi Wojny Klonów, a trzeci postaci Boby Fetta. Różnią się one od siebie znacząco, nie tylko wyglądem zewnętrznym i wielkością, ale także poziomem trudności, liczbą misji i różnego rodzaju niespodziankami. Pozostałe siedem pinballi sprzedawane jest osobno w zestawach DLC.

Rozgrywka przebiega w identyczny sposób jak w innych tytułach z gatunku. Zadanie gracza polega na odbijaniu metalowej kulki toczącej się po pochyłym stole w taki sposób, by nie wpadła ona do otworu w dolnej krawędzi. Służą do tego specjalne łapki, zwane fliperami. Trafienie kulką w wyznaczone elementy na stole nagradzane jest punktami, bonusami lub uruchomieniem specjalnych zdarzeń i misji, podczas których np. w przypadku poziomu poświęconemu piątemu epizodowi, przenoszeni jesteśmy na zupełnie inny ekran i uczestniczymy w minigrach zręcznościowych.

W Star Wars Pinball nie zabrakło również możliwości zabawy wieloosobowej, a także porównywania naszych wyników z najlepszymi osobami całego świata. Dodatkowym smaczkiem jest rywalizacja pomiędzy siłami Rebelii i Imperium. Gracze opowiadają się za jedną ze stron konfliktu i to na jej konto przekazywane są zdobywane przez nich punkty i doświadczenie, zmieniając tym samym wzajemną pozycję obu frakcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Star Wars Pinball (2013)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV
WiiU
3DS