Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3AND3DSiOS
Okładka ZEN Pinball (PS3)
OkładkaZEN Pinball (PS3)

ZEN Pinball

Zen Pinball 3D

Wirtualny pinball autorstwa studia ZEN. Produkcja oferuje cztery rozbudowane stoły, usprawnioną fizykę kulki oraz opcję rozgrywki wieloosobowej. W tej wersji wszystkie dostępne stoły dostępne są w grafice 3D.

Zręcznościowe | pinball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZEN Pinball Premiera

7lip2008

iOS

14maj2009

PS3

26lis2011

3DS

1gru2011

AND

Gry podobne do ZEN Pinball

ZEN Pinball 2

Pinballistik

Marvel Pinball

ZEN Pinball to produkcja, która stara się przenieść do wirtualnej rzeczywistości znane z salonów gier flippery. Rozgrywka polega oczywiście na zdobywaniu jak największej liczby punktów. Uzyskujemy je poprzez posyłanie metalowej kuli w punktowane miejsca. ZEN Pinball to tytuł wydany w ramach usługi PlayStation Network i stworzony przez firmę ZEN Studios, tę samą, która zaprojektowała Pinball FX dla Xboksa 360.

W grze dostajemy do wyboru cztery tematyczne stoły - V12, Tesla, Shaman oraz El Dorado. Każdy z nich nawiązuje oczywiście do ważnych wydarzeń, historii, elementów tworzących światową kulturę. Odwiedzamy więc m.in. legendarne, złotodajne El Dorado, szamańską wioskę oraz laboratorium Nicoli Tesli, twórca silnika elektrycznego i prądnicy prądu przemiennego. Stoły wyróżniają się oczywiście licznymi motywami adekwatnymi do ich tematyki. Posiadają również inaczej rozmieszczone bumpery, ścieżki oraz elementy ruchome, których aktywacja wiąże się nierzadko z uzyskaniem dostępu do zamkniętych wcześniej rejonów stołu.

Na potrzeby ZEN Pinball studio ZEN opracowało nową fizykę kulki, która porusza się teraz dokładnie tak samo jak w rzeczywistości. Reguły zabawy są oczywiście bardzo proste. W zasadzie mechanika rozgrywki sprowadza się do kontrolowania dwóch flipperów umieszczonych na dole stołu i uderzania nimi przelatującej kulki tak, aby nie wpadła ona do dziury zlokalizowanej za nimi.

W ZEN Pinball udostępniono nam również tryb wieloosobowy. Dzięki usłudze PlayStation Network w starciach może uczestniczyć nawet czterech graczy jednocześnie. Gra się wówczas na tym samym stole, a celem jest zdobycie wskazanego wyniku punktowego szybciej niż oponenci. Autorzy oddali do naszej dyspozycji takie tryby rozgrywki, jak choćby Score Speed oraz Best One Minute. W każdej chwili możemy również uzyskać dostęp do rankingów najlepszych fanów pinballa.

Twórcy nieustannie wspierają ZEN Pinball publikując coraz to nowe stoły. Trafiają one do oferty PlayStation Network w formie płatnych dodatków DLC.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ZEN Pinball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

ZEN Pinball Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • eShop
PS3
3DS
iOS
AND