Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 czerwca 2015, 13:01

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Block Fortress, Vainglory, Must Deliver)

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Block Fortress, Pixel Boat Rush, Castle Doombad, Vainglory, Must Deliver oraz Zen Pinball.

Ponownie przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem aktualizaji gier mobilnych, jakie pojawiły się w zeszłym tygodniu dla produkcji dostępnych w usługach App Store i Google Play.

Block Fortress

Block Fortress ma już dwa lata na karku i nawet doczekało się kontynuacji, ale mimo to ta udana mieszanka strzelanki i tower defense wciąż jest rozwijana, a najnowsza aktualizacja imponuje rozmiarami. Dodaje ona nowy tryb multiplayer, w którym maksymalnie czterech graczy może rywalizować na specjalnych arenach, pobranych z serwerów dewelopera lub opracowanych samodzielnie przez użytkowników. Ponadto pojawiło się sporo nowych zabawek, takich jakich lasery zmniejszające, pistolety antygrawitacyjne, plecaki odrzutowe czy kamuflaże termooptyczne. Autorzy wprowadzili także kamerę TPP, system oceniania map w rozgrywkach wieloosobowych i nowe klocki do budowy poziomów. Ulepszono także prawie wszystkie elementy graficzne.

Obecnie aktualizacja dostępna jest tylko na iOS. Wersja na Androida ma się pojawić za kilka dni.

Pixel Boat Rush

Z kolei traktująca o wyścigach motorówkami zręcznościówka Pixel Boat Rush otrzymała aktualizację, która wprowadza tryb endless. Do tej pory mogliśmy bawić się jedynie na ręcznie zaprojektowanych przez autorów mapach, z których każda miała określoną metę. Teraz możemy ścigać się na niekończących się torach, których kształt generowany jest losowo. Celem jest wytrzymanie jak najdłużej, a nasze rekordy możemy porównać z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności dzięki sieciowym rankingom. Dodano także system tworzenia i udostępniania zapisów rozgrywki oraz opcję budowania od zera własnych motorówek poprzez składanie ich z samodzielnie wybranych części.

Tu również aktualizacja dostępna jest tylko na iOS, a wydanie na Androida ukaże się na dniach.

Castle Doombad

Sporego patcha otrzymała także gra Castle Doombad, czyli jedna z najlepszych mobilnych strategii tower defense. Wprowadza ona do kampanii nowy rozdział, zawierający 15 poziomów osadzonych na terenie bazy księżycowej. Ponadto dodano cztery nowe pułapki, sporo świeżych osiągnięć i opcję zapisywania stanu gry w trybie endless. Ostatnią zmianą jest pojawienie się dziennych nagród w trybie wyzwań.

Vainglory

Sporego patcha doczekała się także gra Vainglory, czyli najlepsze mobilne MOBA. Połączył on odrębne do tej pory wersje na iPhone i iPada w jedną uniwersalną aplikację, a sześć postaci otrzymało nowe kostiumy . Ponadto dodano tryb szkoleniowy, w którym gracze mogą podszlifować swoje umiejętności walcząc z botami. Największą atrakcją aktualizacji jest jednak wprowadzenie dodatkowego bohatera w postaci przypominającego wilka strażnika znanego jako Fortress. Poprawiono także liczne błędy techniczne oraz ulepszono zbalansowanie rozgrywki i wydajność silnika.

Must Deliver

Z kolei polski runner Must Deliver otrzymał łatkę, która wprowadza czternaście nowych postaci do odblokowania, z czego trzy dysponują unikalnymi umiejętnościami. Ponadto teraz bohaterowie mogą być wyposażane w tzw. Boostery, które pozwalają im aktywować zdolności specjalne. Autorzy usunęli także sporo błędów i poprawili mechanizmy rozgrywki. Nagrodą za pobranie aktualizacji jest 500 złotych model i jeden heros.

Zen Pinball

Ostatnią aktualizacją, którą chcemy Wam polecić jest tak, którą dostała gra Zen Pinball. W jej sklepiku z mikropłatnościami pojawił się nowy stół zainspirowany serią Portal. To prawdziwe cacko – świetnie zaprojektowane, wymagająca, a jednocześnie ładne i wyposażona w klasyczne dźwięki oraz cytaty.