Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Castle Doombad (AND)

Castle Doombad

Castle Doombad to mobilna strategia czasu rzeczywistego należąca do kategorii tower defense. Gracz wciela się w łotra, który porwał księżniczkę, a następnie uwięził ją w swoim zamku i teraz musi za pomocą pułapek, przeszkód i potworów uniemożliwić bohaterom jej odbicie.

Strategiczne | fantasy | tower defense

Okładka Castle Doombad (AND)

producent: Adult Swim Games

data premiery gry:

9sty2014

iOS

24mar2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castle Doombad to wydana na mobilny system iOS i AND strategia typu tower defense. Opracowało ją studio Adult Swim.

Fabuła

Gra pozwala na wcielenie się w stereotypowego łotra z klasycznych bajek. Jako czarny charakter robimy dokładnie to, czego wymaga od nas tradycja - porywamy księżniczkę. Oczywiście wszyscy bohaterowie w królestwie nie mogą pozwolić, aby dziewczyna stała się ładną, choć wrzaskliwą ozdobą w naszym ponurym zamku. Dlatego herosi łapią za oręż i wyruszają na ratunek księżniczce. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie, aby zrealizowali swoje ambicje.

Mechanika

Przedstawiona fabuła została przerobiona na w miarę klasyczną strategię tower defnese. Akcja toczy się więc w czasie rzeczywistym i na naszą twierdzę atak nieubłaganie przypuszczają kolejni bohaterowie. Walczymy z nimi konstruując różnorodne pułapki oraz przeszkody. Zabijając herosów, zarabiamy pieniądze, które możemy wydawać na zakup ulepszeń.

Castle Doombad posiada jednak kilka elementów, które zapewniają grze sporą dozę świeżości. Mapy zbudowane zostały jak w platformówkach. Są dwuwymiarowe oraz wielopoziomowe i wrogowie muszą pokonywać każde piętro aż znajdą schody lub drabinę na wyższy poziom. Ponadto nie jesteśmy ograniczeni tylko do pułapek i stacjonarnych przeszkód. Możemy także przywoływać potwory, które wyruszają stawić czoło najeźdźcom. Zgromadzone złoto służy także do odblokowywania nowych typów maszkar i ulepszania tych już posiadanych.

Wszystko to uatrakcyjnia rozgrywkę, ale siłą Castle Doombad jest przede wszystkim udana implementacja klasycznych mechanizmów tower defense. Gra oferuje masę różnorodnych typów wrogów, potworów i pułapek, a do tego została starannie zbalansowana. Zwyciężanie nie jest łatwe, ale poziom trudności rośnie stopniowo i nigdy nie jesteśmy rzucani na zbyt głęboką wodę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Castle Doombad

12+

Castle Doombad, czyli wyśmienite tower defense (mobilne klasyki strategiczne #12)
Castle Doombad, czyli wyśmienite tower defense (mobilne klasyki strategiczne #12)

wiadomość27 września 2015

Kolejną klasyczną mobilną produkcją, o której chcemy Wam opowiedzieć, jest Castle Doombad, czyli gra wyśmienicie realizująca założenia gatunku tower defense i dorzucająca do nich sporo własnych elementów.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Block Fortress, Vainglory, Must Deliver)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Block Fortress, Vainglory, Must Deliver)

wiadomość4 czerwca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Block Fortress, Pixel Boat Rush, Castle Doombad, Vainglory, Must Deliver oraz Zen Pinball.

iOS
AND