Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Mario & Luigi: Dream Team (3DS)

Mario & Luigi: Dream Team 3DS

Kolorowa gra platformowa z elementami RPG, w której Mario i Luigi ruszają na ratunek Księżniczce Peach. Tym razem została ona porwana do krainy snów. Właśnie sen jest głównym motywem tej produkcji, łączącej sceny platformowe, walkę i zagadki logiczne.

RPG | platformówki | platformówki 3D | Mario | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Mario & Luigi: Dream Team (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

12lipca2013

Mario & Luigi: Dream Team to gra platformowa z elementami RPG, w której występują dwaj tytułowi bohaterowie, bodaj najbardziej znani hydraulicy w świecie rozrywki elektronicznej. Produkcja została stworzona przez studio AlphaDream dla firmy Nintendo, czyli autorów postaci Mario i Luigiego. Jest to jednocześnie czwarta odsłona wspólnych przygód tych panów.

Mario & Luigi: Dream Team opowiada kolejną historię z udziałem znanych postaci i bazuje na tym samym pomyśle, co zwykle. Otóż, Księżniczka Peach została zaproszona z całą świtą na tajemniczą wyspę Pi’illo przez niejakiego Dr Snoozemore’a. Po przyjaznym przyjęciu następuje zwrot okazji: złe siły porywają Peach do krainy snów. Mario i zaskakująco senny Luigi nie zastanawiają się ani chwili i ruszają na ratunek.

W Dream Team znajduje się kilka stylów rozgrywki. Nadrzędnym jest przemierzanie trójwymiarowych poziomów w widoku z góry. W tym trybie spotykamy zarówno postacie przyjazne, jak i wrogie oraz przeróżne łamigłówki, czy fragmenty platformowe. Gra zawiera także dwuwymiarowe etapy odbywające się w umyśle śpiącego Luigiego. Całości dopełniają elementy rodem z gier RPG, w tym system rozwoju postaci i rozbudowana fabuła.

Głównym motywem w Dream Team jest sen. Bohaterowie muszą funkcjonować w dwóch powiązanych ze sobą wymiarach: prawdziwym i wyśnionym. Na drugi z nich możemy wpływać przez wchodzenie w interakcję ze śpiącym Luigim, np. ciągnąć go za wąsy lub drapiąc po nosie. Wyobraźnia Luigiego pozwoliła też wprowadzić do rozgrywki zwariowane, przyśnione formy ataków – jednym z nich jest kula Luigich, na której może podróżować Mario.

Mario & Luigi: Dream Team korzysta w pełni z możliwości konsoli 3DS. Autorzy wzięli pod uwagę fakt, że ma ona ekran 3D oraz różne czujniki ruchowe, czego przykładem jest wspomniana kula Luigich – kontrolujemy ją ruszając całym urządzeniem. Od strony wizualnej tytuł cieszy około kolorami i przyjemną animacją. Nintendo postarało się o wsparcie dla nowych graczy: w grze znajdują się podpowiedzi i opcje ułatwiające sceny zręcznościowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario & Luigi: Dream Team

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Dream Team

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Next Gen - odc. 91 - Realizm (Redux)

wiadomość7 października 2013

Nowa wersja komiksu Realizm z cyklu Next Gen, którą opublikowaliśmy w czerwcu 2012 roku. Bohaterami są sławni bohaterowie gier filmy Nintendo - Mario i Luigi.

Mario & Luigi: Dream Team na podium. Top 10 UK (7 - 13 lipca)
Mario & Luigi: Dream Team na podium. Top 10 UK (7 - 13 lipca)

wiadomość15 lipca 2013

The Last of Us konsekwentnie już piąty tydzień z rzędu nie ustępuje konkurencji. Tym razem po piętach depczą mu dwie pozycje przeznaczone na Nintendo 3DS.

Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego
Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego

wiadomość5 czerwca 2013

Poznaliśmy szczegóły gry Mario & Luigi: Dream Team, która w lipcu trafi do sklepów. Kolejna przygoda znanych bohaterów, tym razem skierowana na 3DS-a, będzie koncentrowała się na zwiedzaniu snów Luigiego.

Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS
Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS

wiadomość15 lutego 2013

Firma Nintendo ujawniła daty premier i informacje na temat gier na konsole 3DS oraz Wii U. W tym roku centralną postacią dla koncernu jest Luigi, który powróci w Luigi’s Mansion: Dark Moon, nowej produkcji Mario & Luigi: Dream Team oraz DLC do New Super Mario Bros. U.