Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Mario & Luigi: Dream Team (3DS)
OkładkaMario & Luigi: Dream Team (3DS)

Mario & Luigi: Dream Team 3DS

Kolorowa gra platformowa z elementami RPG, w której Mario i Luigi ruszają na ratunek Księżniczce Peach. Tym razem została ona porwana do krainy snów. Właśnie sen jest głównym motywem tej produkcji, łączącej sceny platformowe, walkę i zagadki logiczne.

RPG | platformówki | platformówki 3D | Mario | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario & Luigi: Dream Team Premiera 3DS

12lipca2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario & Luigi: Dream Team

Rayman 3D

Inazuma Eleven

Cave Story 3D

Mario & Luigi: Dream Team to gra platformowa z elementami RPG, w której występują dwaj tytułowi bohaterowie, bodaj najbardziej znani hydraulicy w świecie rozrywki elektronicznej. Produkcja została stworzona przez studio AlphaDream dla firmy Nintendo, czyli autorów postaci Mario i Luigiego. Jest to jednocześnie czwarta odsłona wspólnych przygód tych panów.

Mario & Luigi: Dream Team opowiada kolejną historię z udziałem znanych postaci i bazuje na tym samym pomyśle, co zwykle. Otóż, Księżniczka Peach została zaproszona z całą świtą na tajemniczą wyspę Pi’illo przez niejakiego Dr Snoozemore’a. Po przyjaznym przyjęciu następuje zwrot okazji: złe siły porywają Peach do krainy snów. Mario i zaskakująco senny Luigi nie zastanawiają się ani chwili i ruszają na ratunek.

W Dream Team znajduje się kilka stylów rozgrywki. Nadrzędnym jest przemierzanie trójwymiarowych poziomów w widoku z góry. W tym trybie spotykamy zarówno postacie przyjazne, jak i wrogie oraz przeróżne łamigłówki, czy fragmenty platformowe. Gra zawiera także dwuwymiarowe etapy odbywające się w umyśle śpiącego Luigiego. Całości dopełniają elementy rodem z gier RPG, w tym system rozwoju postaci i rozbudowana fabuła.

Głównym motywem w Dream Team jest sen. Bohaterowie muszą funkcjonować w dwóch powiązanych ze sobą wymiarach: prawdziwym i wyśnionym. Na drugi z nich możemy wpływać przez wchodzenie w interakcję ze śpiącym Luigim, np. ciągnąć go za wąsy lub drapiąc po nosie. Wyobraźnia Luigiego pozwoliła też wprowadzić do rozgrywki zwariowane, przyśnione formy ataków – jednym z nich jest kula Luigich, na której może podróżować Mario.

Mario & Luigi: Dream Team korzysta w pełni z możliwości konsoli 3DS. Autorzy wzięli pod uwagę fakt, że ma ona ekran 3D oraz różne czujniki ruchowe, czego przykładem jest wspomniana kula Luigich – kontrolujemy ją ruszając całym urządzeniem. Od strony wizualnej tytuł cieszy około kolorami i przyjemną animacją. Nintendo postarało się o wsparcie dla nowych graczy: w grze znajdują się podpowiedzi i opcje ułatwiające sceny zręcznościowe.

Ostatnia modyfikacja 6 czerwca 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Dream Team

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.