Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Mastermind (PC)

Mafia Tycoon PC

The Mastermind

Mafia Tycoon jest strategiczną grą turową, w której możemy wcielić się w rolę mafijnego bossa.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe

PC Windows
Okładka The Mastermind (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10stycznia2006

2grudnia2008

pudełko PL

Mafia Tycoon to niskobudżetowa gra strategiczna, rozgrywana w systemie turowym. W produkcji wcielamy się w rolę mafijnego bossa, a naszym celem jest zbudowanie dobrze prosperującego kryminalnego imperium. Obracamy się w świecie przestępczości zorganizowanej - przemytu, hazardu, nielegalnej broni, alkoholu i narkotyków, dbając jednocześnie o swoje legalne interesy i reputację praworządnego obywatela.

Jako szef organizacji rozpoczynamy od sprawowania kontroli nad dwoma bandytami. Realizowane przez nich podejrzane działania zwiększają nasze przychody i „złą” sławę. W miarę postępów w grze możemy zatrudniać kolejnych gangsterów, z których każdy specjalizuje się w innej dziedzinie. Za uzyskaną gotówkę kupujemy firmy, banki, hotele, restauracje, kluby nocne i kasyna, zwiększając tym samym strefę swoich wpływów. Żeby nasze imperium mogło bez przeszkód funkcjonować, nie możemy oczywiście zapomnieć o odpowiednim opłaceniu gliniarzy i częstym wspieraniu rozmaitych akcji charytatywnych, co z kolei pozwoli nam zachować pozory praworządności. Nad naszymi poczynaniami stale czuwa oddany asystent, który kontroluje ruchy przeciwników i służy szeregiem przydatnych porad.

Zwycięstwo w grze możemy osiągnąć na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest monopolizacja rynku dzięki udanym inwestycjom w przynoszące dochód firmy i instytucje. Inną metodą jest rozpętanie wojny gangów i systematyczne osłabianie naszych przeciwników przez wynajętych do tego celu oprychów. Możemy też skupić się na osiągnięciu maksymalnego poziomu bogactwa, zwiększając przychody i inwestując w rozmaite towary luksusowe np. sportowe samochody, wystawne nieruchomości, bądź dzieła sztuki. Bez względu na to jaki sposób wybierzemy, gra zapewni nam godziny długiej i emocjonującej rozrywki.

Pomimo tego, że Mafia Tycoon została wydana w Polsce w angielskiej wersji językowej, polski wydawca opatrzył ją szczegółowym samouczkiem w rodzimym języku. Dzięki temu osoby nie znające dobrze języka angielskiego znacznie szybciej opanują wszystkie tajniki rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Mastermind

12+

Wymagania sprzętowe Mafia Tycoon

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 64 MB, 150 MB HDD, Windows Me/2000/XP/Vista