Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Prison Tycoon 4: SuperMax (PC)
OkładkaPrison Tycoon 4: SuperMax (PC)

Prison Tycoon 4: SuperMax PC

Czwarta część popularnej serii strategii ekonomicznych. Zarządzamy kompleksem więziennym, wchodząc w interakcje z więźniami i dbając o to żeby nie zdołali zbiec. Nowością jest opcja tworzenia więzień o zaostrzonym rygorze.

Strategiczne | ekonomiczne | więzienne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prison Tycoon 4: SuperMax Premiera PC

29sierpnia2008

producent: Virtual Playground wydawca: ValuSoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Prison Tycoon 4: SuperMax

Pizza Connection 2

Alcatraz: Prison Escape

Mafia Tycoon

Prison Tycoon 4: SuperMax to kolejna odsłona serii popularnych strategii ekonomicznych. Gracz wciela się w postać prywatnego przedsiębiorcy, zarządzając zaprojektowanym przez siebie zakładem karnym. Główną nowością omawianej odsłony cyklu jest możliwość tworzenia więzień o zaostrzonym rygorze, wykorzystywanych do przetrzymywania najbardziej niebezpiecznych przestępców.

W SuperMax gracz dysponuje bardzo dużą swobodą działania. Zmagania rozpoczyna się od konstruowania niewielkich więzień, lecz w trakcie rozgrywki obiekty te rozrastają się i zaczynają cechować coraz wyższymi standardami bezpieczeństwa. Rozgrywka rozpoczyna się na etapie projektowania więzienia. Gracz musi stawiać nie tylko budynki, w których przetrzymywani będą przestępcy, ale również obiekty przemysłowe, mury, zbrojownie czy wieże obserwacyjne.

Bardzo istotną rolę odgrywa dbanie o fundusze placówki, gdyż w przeciwnym wypadku można ją doprowadzić do bankructwa. Pieniądze przeznacza się nie tylko na zakup nowych budynków, ale również na pensje dla zatrudnionych w kompleksie więziennym pracowników. Zignorowanie ich żądań płacowych może zaowocować obniżeniem ich morale i wydajności pracy. Co ciekawe, w SuperMax przewidziano możliwość korzystania z dodatkowych źródeł dochodu. Mowa tu między innymi o manufakturach, w których zatrudniani są więźniowie zdatni do pełnej resocjalizacji. Wytwarzane przez nich dobra pozwalają podreperować stan finansowy placówki.

Duży nacisk położono na konieczność wchodzenia w interakcje z przetrzymywanymi kryminalistami. Może to odbywać się już na poziomie globalnym, gdyż przewidziano opcje ustalania poziomów bezpieczeństwa poszczególnych sektorów placówki. Należy tu wykazać się sporym wyczuciem, gdyż ustalenie za wysokiego poziomu zaowocuje zamieszkami, a zbytnie obniżenie środków bezpieczeństwa spowoduje, że części więźniów może udać się uciec.Nie zabrakło znanych z poprzednich odsłon serii opcji komunikowania się z pojedynczymi więźniami, jak również przywódcami lokalnych gangów, celem łagodzenia narastających spięć. Ciekawą nowością jest możliwość zwalniania więźniów za dobre sprawowanie lub wysyłania ich do izolatek, gdzie przez większość dnia znajdują się z dala od reszty skazanych.

Oprawa wizualna Prison Tycoon 4: SuperMax prezentuje nieco wyższy poziom wykonania od poprzedniej odsłony serii. Zmagania obserwowane są w pełnym trójwymiarze. Gracz w zależności od własnych upodobań może oddalać widok by monitorować funkcjonowanie całej placówki, jak również dokonywać zbliżeń obrazu celem obserwacji zachowań pojedynczych więźniów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Prison Tycoon 4: SuperMax

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Prison Tycoon 4: SuperMax Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista