Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PCX360
Okładka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 (PS3)
OkładkaMagic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 (PS3)

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 to gra strategiczna bazująca na zasadach kultowej karcianki – Magic: The Gathering.

Logiczne | karciane | Magic: The Gathering | na 2 osoby | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 Premiera

20cze2012

PC X360 PS3

Gry podobne do Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core

Chaotic: Shadow Warriors

Poker Night 2

Magic: the Gathering to licząca już trzy dekady karcianka, która niezwykle dopracowanym systemem gry podbiła serca miłośników fantasy na całym świecie. Magic: the Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 to trzecia już odsłona zapoczątkowanej w 2009 roku serii, której głównym celem jest jak najlepsze oddanie karcianego klimatu w grze wideo. Za produkcję, podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch części, zabrała się brytyjska ekipa Stainless Games.

W Duels of the Planeswalkers kierujemy jednym z kilku udostępnionych nam przez twórców magów (tzw. Planeswalkerów), potrafiących władać jedną lub kilkoma głównymi mocami uniwersum Magic: the Gathering. Siły te odwzorowane są kolorami: biały dla mocy światła, czarny dla mroku, zielony odwzorowujący siły natury, niebieski jako moc wody oraz czerwony symbolizujący ogień. Co ciekawe, niektórzy magowie potrafią dane moce łączyć ze sobą, dając nam nie tylko nowe strategie ale i również ciekawe wyzwania. W trybie kampanii naszym głównym przeciwnikiem jest starożytny smok, zwany "Bóstwem Chaosu" Nicol Bolas, dysponujący połączonymi mocami wody, mroku oraz ognia.

Rozgrywka w Duels of the Planeswalkers, poza formą przekazu, nie różni się zbytnio od tej z edycji papierowej. Jako gracz możemy kompletować różne karty, składać własne talie, walczyć z jednym lub wieloma przeciwnikami czy chociażby tapować lądy (obracać karty w celu zyskania punktów mocy). W trybie jednego gracza mamy do dyspozycji m.in kampanię, tryb swobodnej rozgrywki czy wyzwania. Jest również obszerny samouczek, który nawet największego laika w prosty sposób wprowadzi do uniwersum i zasad działania Magic: the Gathering.

Producenci postarali się również o tryb gry wieloosobowej, w którym z graczami z całego świata zmierzyć się możemy w pojedynkach zarówno jeden na jeden jak i dwóch na dwóch (tzw. Two-Headed Giant). Całkowitą nowością jest urozmaicony o specjalne karty zdarzeń tryb Planechase, w którym przy jednym stole zmierzyć się może aż do czterech graczy.

Ostatnia modyfikacja 6 czerwca 2012

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3