Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Poker Smash (X360)
OkładkaPoker Smash (X360)

Poker Smash X360

Połączenie gry logiczno-zręcznościowej oraz zabawy opierającej się na zasadach klasycznego pokera. Zajmujemy się eliminacją widocznych na ekranie obiektów, wynajdując jak najlepsze układy kart.

Zręcznościowe | poker | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Poker Smash Premiera X360

6lutego2008

producent: Void Star Creations wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Poker Smash jest grą logiczno-zręcznościową, w znacznym stopniu wzorującą się między innymi na produktach z serii Bejeweled. Elementem wyróżniającym ten produkt na tle osiągnięć konkurencji jest zawarcie czynności nawiązujących do zasad klasycznego pokera. Opisywana grajest debiutanckim projektem firmy Void Star Creations, a opracowano ją z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox LIVE Arcade.

Do dyspozycji gracza oddanych zostało sześć podstawowych trybów zabawy, przy czym cztery z nich dotyczą singleplayera. W Action Mode widoczne są obiekty symbolizujące karty do pokera. Pojawiają się one w dolnej części ekranu, sukcesywnie zapełniając całą planszę, czemu należy oczywiście zapobiegać. Karty można eliminować na dwa różne sposoby – dopasowując do siebie obiekty tego samego koloru lub zajmując się wyszukiwaniem jak najlepszych układów (karteta, ful, strit itp.). Gra premiuje podejmowanie szybkich decyzji, a także jednoczesne eliminowanie jak największej liczby kart, tworząc w ten sposób złożone łańcuchy (combosy). Ponadto w trybie tym pojawiają się ułatwienia w postaci różnorakich power-upów. Mogą one pozwolić na zmniejszenie tempa rozgrywki, czy wysadzenie w powietrze wybranych przez siebie obiektów.

Tryb Puzzle Mode polega na stopniowym oczyszczaniu planszy do gry, stawiając większy nacisk na konieczność planowania dalszych posunięć. W sumie do rozwiązania jest 55 zagadek logicznych. Practice Mode daje możliwość zapoznania się z ogólnymi zasadami gry bez konieczności ścigania się z upływającym czasem. Ostatni z dostępnych trybów dla pojedynczego gracza to Custom Playlist Mode. Wybiera się tu własne zestawy tematyczne, zakupione za zdobyte do tej pory wirtualne pieniądze.

Multiplayer obejmuje przede wszystkim zabawę na podzielonym ekranie. Gracz stara się wtedy uzyskać lepszy wynik punktowy od swojego konkurenta, próbując jednocześnie przeszkodzić mu w uzyskaniu dobrych układów kart. Tryb ten w znacznym stopniu nawiązuje do zabaw znanych z gier z serii Bust-A-Move. Sieciowy multiplayer zapewnia z kolei rozrywkę maksymalnie pięciu graczom, którzy zabawę rozpoczyną z taką samą ilością pieniędzy, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych turniejach.

Oprawa wizualna Poker Smash prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Gra cechuje się dynamicznym przebiegiem rozgrywki. Nie brakuje także licznych efektów specjalnych, towarzyszących między innymi usuwaniu kolejnych obiektów z planszy do gry. Wzorem innych tytułów rozprowadzanych w ramach usługi Xbox LIVE Arcade, nie zapomniano o opcjach podsyłania wyników do ogólnoświatowego rankingu oraz achievementach, których do zdobycia jest dwanaście.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-5  

Klasyfikacja PEGI Poker Smash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Poker Smash Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live