Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2019, 09:05

autor: Serek

Bethesda przestaje wspierać The Elder Scrolls Legends

Bethesda ogłosiła, że zaprzestaje pracy nad jakimikolwiek dużymi aktualizacjami lub przyszłymi rozszerzeniami do gry The Elder Scrolls: Legends. Ale gracze nadal będą mogli bawić się online i zbierać comiesięczne nagrody.

Źle się dzieje z karciankami. Dotknęło to również TES: Legends. - Bethesda przestaje wspierać The Elder Scrolls Legends - wiadomość - 2019-12-07
Źle się dzieje z karciankami. Dotknęło to również TES: Legends.

Niezbyt dobre informacje dla fanów karcianki od Bethesdy. Firma podzieliła się z graczami informacjami dotyczącymi nowych treści do gry The Elder Scrolls: Legends. Z komunikatu zamieszczonego na forum Reddit przez Bethesdę wynika, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, studio zdecydowało się wstrzymać prace nad wszelkimi nowymi aktualizacjami oraz rozszerzeniami. Możemy przeczytać, że:

Nasz ostatni harmonogram treści wskazywał, że jeszcze w tym roku wydamy nową zawartość do gry. Zdecydowaliśmy się jednak wstrzymać produkcję i kolejne wydania w najbliższej przyszłości. [...] Nadal możecie pobierać i grać w Legends na wszystkich dostępnych platformach, zarówno w trybach dla jednego gracza, jak i wielu. Będziemy też stale wspierać grę comiesięcznymi kartami z nagrodami i regularnymi wydarzeniami, ale nowe duże rozszerzenia oraz treści nie będą już aktywnie rozwijane. Zapewnimy także bieżące wsparcie techniczne.

Jak sami widzicie, nie wygląda to najlepiej. Jeśli mieliście dalekosiężne plany związane z produkcją, to niestety pora przerzucić się na jakiś z tytułów oferowanych przez konkurencję, któremu nie grozi brak nowych treści. Przypomnijmy, że TES: Legends zostało zapowiedziane w 2015 roku. Prawie dwa lata później (po długim okresie testów) tytuł ukazał się na PC w pełnej polskiej wersji językowej, a następnie trafił na urządzenia mobilne. W zeszłym roku zapowiedziano natomiast wydanie konsolowe, ale do tej pory nie ujrzało ono światła dziennego. Wygląda na to, że zaplanowane pierwotnie na końcówkę 2018 roku porty na Xboksa One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w ogóle się nie ukażą.

Twórcy oczywiście dziękują fanom w komunikacie i w ramach prezentu za wieloletnie wsparcie mają dla nich asortyment nowych kart. Aby je otrzymać, wystarczy tylko zalogować się na swoje konto. Przypomnijmy, że to nie jedyna przykra informacja z ostatnich dni, dotycząca gier karcianych. Jakiś czas temu studio CD Projekt RED poinformowało, że przestanie wspierać Gwinta na PlayStation 4 i Xboksie One od 9 grudnia bieżącego roku. Decyzję uzasadniono niemożnością jednoczesnego dbania o tytuł na wielu platformach (ze względu na debiut gry na urządzeniach mobilnych).

The Elder Scrolls: Legends jest dostępne na PC oraz urządzeniach z systemami iOS i Android.

  1. Oficjalna strona internetowa gry TES: Legends
  2. Recenzja TES: Legends
  3. Poradnik do TES: Legends

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.