Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 20:33

Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Studio CD Projekt RED poinformowało o planowanym zakończeniu wsparcia Gwinta na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jednocześnie zapowiedziano możliwość przeniesienia postępów z wydań konsolowych na konto GOG.com, by kontynuować zabawę na PC oraz urządzeniach mobilnych.

Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach. - Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One - wiadomość - 2019-12-05
Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach.

Gracie w Gwinta na PlayStation 4 lub Xboksie One? Jeśli tak, to mamy dla Was złe wieści. Studio CD Projekt RED zapowiedziało koniec wsparcia dla konsolowych wydań swojej karcianki. Po 9 grudnia tytuł nie otrzyma już żadnych aktualizacji ani dodatków na tych urządzeniach. Nie będzie również opcji zabawy z użytkownikami innych platform za pomocą funkcji cross-play ani też wydawania pieniędzy na mikrotransakcje. Decyzję uzasadniono niemożnością wsparcia gry na wszystkich platformach po debiucie Gwinta na urządzeniach mobilnych, w związku z czym zdecydowano się na pozostawienie gry tylko na najpopularniejszych platformach: PC oraz Androidzie (po premierze na tym systemie) i iOS.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że studio pozwoli użytkownikom konsol na przeniesienie postępów w grze na konto GOG.com. Od 9 grudnia będzie dostępna specjalna strona umożliwiająca transfer kolekcji kart, tali, poziomu, rangi etc. Zaznaczamy jednak, że będzie się to dało zrobić tylko wtedy, gdy nie mamy żadnych postępów w Gwincie na danym koncie GOG.com. Co więcej, twórcy nie są w stanie umożliwić zachowania pyłu meteorytowego w przypadku PlayStation 4, zalecają więc wydanie go na inne przedmioty. Strona będzie aktywna do 9 czerwca 2020 roku, kiedy też twórcy usuną dostęp do tytułu na konsolach. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej