Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 20:33

autor: Entelarmer

Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Studio CD Projekt RED poinformowało o planowanym zakończeniu wsparcia Gwinta na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jednocześnie zapowiedziano możliwość przeniesienia postępów z wydań konsolowych na konto GOG.com, by kontynuować zabawę na PC oraz urządzeniach mobilnych.

Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach. - Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One - wiadomość - 2019-12-05
Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach.

Gracie w Gwinta na PlayStation 4 lub Xboksie One? Jeśli tak, to mamy dla Was złe wieści. Studio CD Projekt RED zapowiedziało koniec wsparcia dla konsolowych wydań swojej karcianki. Po 9 grudnia tytuł nie otrzyma już żadnych aktualizacji ani dodatków na tych urządzeniach. Nie będzie również opcji zabawy z użytkownikami innych platform za pomocą funkcji cross-play ani też wydawania pieniędzy na mikrotransakcje. Decyzję uzasadniono niemożnością wsparcia gry na wszystkich platformach po debiucie Gwinta na urządzeniach mobilnych, w związku z czym zdecydowano się na pozostawienie gry tylko na najpopularniejszych platformach: PC oraz Androidzie (po premierze na tym systemie) i iOS.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że studio pozwoli użytkownikom konsol na przeniesienie postępów w grze na konto GOG.com. Od 9 grudnia będzie dostępna specjalna strona umożliwiająca transfer kolekcji kart, tali, poziomu, rangi etc. Zaznaczamy jednak, że będzie się to dało zrobić tylko wtedy, gdy nie mamy żadnych postępów w Gwincie na danym koncie GOG.com. Co więcej, twórcy nie są w stanie umożliwić zachowania pyłu meteorytowego w przypadku PlayStation 4, zalecają więc wydanie go na inne przedmioty. Strona będzie aktywna do 9 czerwca 2020 roku, kiedy też twórcy usuną dostęp do tytułu na konsolach. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana