Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 20:33

autor: Entelarmer

Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Studio CD Projekt RED poinformowało o planowanym zakończeniu wsparcia Gwinta na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jednocześnie zapowiedziano możliwość przeniesienia postępów z wydań konsolowych na konto GOG.com, by kontynuować zabawę na PC oraz urządzeniach mobilnych.

Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach. - Koniec Gwinta na konsolach PlayStation 4 i Xbox One - wiadomość - 2019-12-05
Gwint ma jeszcze pół roku życia na konsolach.

Gracie w Gwinta na PlayStation 4 lub Xboksie One? Jeśli tak, to mamy dla Was złe wieści. Studio CD Projekt RED zapowiedziało koniec wsparcia dla konsolowych wydań swojej karcianki. Po 9 grudnia tytuł nie otrzyma już żadnych aktualizacji ani dodatków na tych urządzeniach. Nie będzie również opcji zabawy z użytkownikami innych platform za pomocą funkcji cross-play ani też wydawania pieniędzy na mikrotransakcje. Decyzję uzasadniono niemożnością wsparcia gry na wszystkich platformach po debiucie Gwinta na urządzeniach mobilnych, w związku z czym zdecydowano się na pozostawienie gry tylko na najpopularniejszych platformach: PC oraz Androidzie (po premierze na tym systemie) i iOS.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że studio pozwoli użytkownikom konsol na przeniesienie postępów w grze na konto GOG.com. Od 9 grudnia będzie dostępna specjalna strona umożliwiająca transfer kolekcji kart, tali, poziomu, rangi etc. Zaznaczamy jednak, że będzie się to dało zrobić tylko wtedy, gdy nie mamy żadnych postępów w Gwincie na danym koncie GOG.com. Co więcej, twórcy nie są w stanie umożliwić zachowania pyłu meteorytowego w przypadku PlayStation 4, zalecają więc wydanie go na inne przedmioty. Strona będzie aktywna do 9 czerwca 2020 roku, kiedy też twórcy usuną dostęp do tytułu na konsolach. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie gry.