Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 20:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Five Nights at Freddy’s: Freddy in Space 2 do pobrania za darmo

Wszyscy chętni mogą pobrać za darmo najnowszy spin-off serii Five Nights At Freddy’s, zatytułowany Freddy in Space 2. Produkcja to pełnowymiarowa strzelanka 2D stworzona z myślą o zakończonym już charytatywnym streamie, podczas którego zbierano pieniądze na walkę z dziecięcymi chorobami nowotworowymi.

Na fanów niezwykle popularnej serii Five Nights at Freddy's, stworzonej przez Scotta Cawthona, czeka kolejna niespodzianka. Od jakiegoś czasu na stronie Game Jolt za darmo można pobrać spin-off popularnego cyklu, zatytułowany Freddy in Space 2. Chociaż tytuł jest kontynuacją minigry, którą mogliśmy znaleźć w FNaF World, to został on zrealizowany całkowicie na poważnie. Produkcja to pełnowymiarowa strzelanka 2D, w której kosmiczny wojownik Freddy musi uratować swoich przyjaciół uwięzionych przez wadliwie działający komputer L.O.L.Z.H.A.X., zarządzający księżycową bazą, będącą centrum operacyjnym bohaterów. Na graczy czeka różnorodny arsenał broni, a także rozległe i pełne niebezpieczeństw poziomy, w tym walki z bossami.

  1. Pobierz grę Freddy in Space 2

Freddy in Space 2 zostało stworzone z myślą o zakończonym kilkanaście godzin temu charytatywnym evencie w serwisie YouTube, prowadzonym przez MatPata z kanału Game Theory, Makipliera i streamera Dawko. Panowie mieli za zadanie znaleźć w grze wszystkie ukryte skarby i pieniądze, korzystając przy tym z własnych umiejętności, a także pomocy ze strony widowni. Zdobyte podczas wydarzenia wirtualne fundusze zostały następnie zamienione na żywą gotówkę, którą Scott Cawthon zobowiązał się przekazać na potrzeby szpitala akademickiego St. Jude w amerykańskim Memphis, specjalizującego się w leczeniu dziecięcych chorób nowotworowych. Prowadzącym udało się w ten sposób zagwarantować jednorazową dotację od dewelopera, która wyniosła 500 tysięcy dolarów. Do twórcy dołączyli także inni ludzie, dzięki czemu w zaledwie nieco ponad dziewięć godzin organizatorzy zebrali w sumie 1,32 miliona dolarów.

  1. Oficjalna strona Scotta Cawthona