Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 grudnia 2017, 17:37

autor: Góral

Debiut Reigns: Her Majesty - rządzenie królestwem w stylu aplikacji Tinder

Dziś na urządzaniach mobilnych (iOS i Android) oraz komputerach osobistych ukazała się niecodzienna hybryda przygodówki i strategii Reigns: Her Majesty, w której rozgrywka przypomina aplikację randkową Tinder.

W Reigns: Her Majesty wcielamy się w … sarenkę? - Debiut Reigns: Her Majesty - rządzenie królestwem w stylu aplikacji Tinder - wiadomość - 2017-12-07
W Reigns: Her Majesty wcielamy się w … sarenkę?
Reigns: Her Majesty w skrócie:
  • przygodówka z elementami roguelike i gry strategicznej;
  • kontynuacja wydanego w 2016 roku Reigns;
  • gra dostępna na PC-tach oraz urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Na początku bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że studio Nerial pracuje nad Reigns: Her Majesty – drugą odsłona serii zapoczątkowanej w 2016 roku grą o tytule Reigns. Dziś produkcja zadebiutowała na rynku, w wersji na urządzenia mobilne oraz komputery osobiste. Z tej okazji postanowiliśmy Wam o niej przypomnieć, gdyż jest to naprawdę interesujący projekt.

Tytuł można opisać jako prostą tekstową przygodówkę, ale byłoby to kłamstwo. Jest to bowiem wybuchowa mieszanka tego gatunku ze strategią, a nawet roguelike. Gracze wcielają się w królową rządzącą niewielkim królestwem. Jak to bywa w przypadku głowy państwa, kobieta musi borykać się z mnóstwem spraw i rozwiązywać niezliczoną ilość problemów. Dokonujemy tego, akceptując, bądź odrzucając rozmaite karty z pomysłami i propozycjami podsuwanymi przez grę. Całość można porównać do popularnej aplikacji randkowej Tinder.

Opis ten może i nie brzmi jakoś strasznie zachęcająco, ale sama rozgrywka jest naprawdę przednia. Nasze decyzje wpływają bowiem na dalszy przebieg zabawy. Ogólnie chodzi o to, by zadowoleni byli wszyscy. Na naszej głowie znajdują się więc sprawy rodzinne, pokroju np. spłodzenia potomka. Musimy utrzymywać balans pomiędzy najpotężniejszymi rodami w królestwie. Trzeba bawić się w polityka itd. Jeżeli popełnimy zbyt wiele błędów, to niestety należy liczyć się nie tylko z utratą tronu, ale i życia.

Mechanika rozgrywki jest więc całkiem prosta, ale zarządzanie królestwem już nie bardzo. Z czasem odblokowujemy też nowe karty dające jeszcze więcej możliwości prowadzenia historii, co zapewnia kolejne godziny rozrywki. Poza tym Reigns: Her Majesty to tania aplikacja – w zależności od platformy sprzętowej kosztuje około 11-14 zł. Jedynym minusem jest brak polskiej wersji językowej, więc bez znajomości angielskiego się nie obejdzie.

Król też ma swoje potrzeby. - Debiut Reigns: Her Majesty - rządzenie królestwem w stylu aplikacji Tinder - wiadomość - 2017-12-07
Król też ma swoje potrzeby.