Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2017, 16:21

autor: Góral

Half-Life 3 jako RTS lub przygodówka?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat gry Half-Life 3. Dziennikarz serwisu Game Informer miał ponoć okazję porozmawiać z pracownikiem Valve, który wyjawił, że firma eksperymentowała z różnymi pomysłami i pod uwagę brano nawet RTS-a i przygodówkę.

W sieci co jakiś czas pojawiają się kolejne, mniej i bardziej wiarygodne, informacje o grze Half-Life 3. Dziś mamy następną porcję tego typu doniesień, opublikowaną w serwisie Game Informer (poniższy materiał wideo). Dziennikarz Andrew Reiner wyjawił na nim, że miał okazję porozmawiać z jednym z deweloperów firmy Valve, który wypowiedział się o wyczekiwanej strzelance. Według niego, amerykańska firma pracowała nad rozmaitymi prototypami w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Z projektów tych, jak zresztą dobrze wiemy, nic nie wyszło, ale Valve eksperymentowało z naprawdę ciekawymi pomysłami. Co bowiem powiecie na Half-Life 3, które byłoby… RTS-em? Mało tego, innym pomysłem branym pod uwagę była przygodówka z udziałem prawdziwych aktorów w stylu Night Trap.

Jak widać, Half-Life 3 to twardy orzech do zgryzienia, a Valve chyba samo nie wie, w którym kierunku tak naprawdę chce poprowadzić markę. Firma najwidoczniej nie ma zamiaru pójść po linii najmiejszego oporu i kombinuje z formułą na różne sposoby, ale czy cokolwiek z tego wyjdzie, czas pokaże. Należy też pamiętać, że nie są to oficjalne informacje, więc trzeba je brać z przymrużeniem oka.

Half-Life 3 jako RTS lub przygodówka? - ilustracja #1