Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 10:59

autor: luckie

Wiedźmin 3: Dziki Gon – CD Projekt RED wysyła za Geraltem urzędnika podatkowego

Na graczy, którzy wykorzystywali luki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon do szybkiego wzbogacenia się, czeka niespodzianka. W dodatku Serca z Kamienia CD Projekt RED wysłało za Geraltem urzędnika podatkowego, by ukarał nieuczciwego wiedźmina grzywną.

Tak to jest, jak się zapomni wyprać brudnych pieniędzy - Wiedźmin 3: Dziki Gon – CD Projekt RED wysyła za Geraltem urzędnika podatkowego - wiadomość - 2015-10-15
Tak to jest, jak się zapomni wyprać brudnych pieniędzy

Studio CD Projekt RED po raz kolejny błysnęło humorem i pomysłowością. Niedługo po premierze gry Wiedźmin 3: Dziki Gon gracze odkryli pewne sposoby na szybkie wzbogacenie się, wykorzystując luki w systemie handlu. Oprócz sztuczki z perłami można było np. w nieskończoność zabijać krowy w Białym Sadzie, by później sprzedać ich skóry. Okazuje się jednak, że przekręty finansowe mają krótkie nogi. W najnowszej aktualizacji, towarzyszącej premierze dodatku Serca z Kamienia, twórcy wysłali za Geraltem… urzędnika podatkowego. Zaczepiwszy naszego wiedźmina pyta on m.in. o nierejestrowane przychody z handlu skórami i perłami, cytując przy tym groźnie brzmiący paragraf. Na szczęście da się dość łatwo wyłgać od grzywny zaprzeczając wszelkim zarzutom. W takim przypadku Geralt otrzymuje nagrodę za uczciwość. Film ze spotkania z urzędnikiem opublikowany został w serwisie YouTube:

W tym tygodniu zadebiutował pierwszy duży dodatek do Wiedźmina 3. Serca z Kamienia okazały się porządnym kawałkiem kodu, rozbudowującym fabułę z podstawki o ciekawy, kilkugodzinny wątek. W naszej recenzji rozszerzenie otrzymało wysoką notę 9,5/10. Natomiast w pierwszej połowie przyszłego roku ukazać ma się Wiedźmin 3: Krew i Wino.

  1. Recenzja dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Kompendium wiedzy o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon