Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2015, 10:32

autor: Góral

Niech Moc będzie z polskimi graczami - premiera Star Wars: Battlefront

Dwa dni po światowej premierze strzelanki Star Wars: Battlefront, produkcja wylądowała dziś w polskich sklepach. Grę kupicie w rodzimej wersji językowej (napisy) na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Niech Moc będzie z polskimi graczami - premiera Star Wars: Battlefront - ilustracja #1
W Star Wars: Battlefront walczymy nie tylko na lądzie, ale i w powietrzu.

Stało się, po ponad dwóch latach od momentu zapowiedzi gry Star Wars: Battlefront, wyczekiwania strzelanka w końcu zadebiutowała na rynku. Od dwóch dni mogą się nią cieszyć amerykańscy gracze, a dziś tytuł oficjalnie pojawił się w sprzedaży na terenie Europy, w tym także Polski. Projekt dostępny jest w rodzimej wersji językowej (napisy) na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Oferty poszczególnych sprzedawców sprawdzicie w ramce obok (ceny zaczynają się od około 155 zł za wersję PC i około 228 zł za edycje konsolowe), a by ułatwić Wam wybór, kilka dni temu opublikowaliśmy nasze pierwsze wrażenia z rozgrywki z xboksowego wydania. Odpowiedni materiał wideo i link do artykułu znajdziecie poniżej. Natomiast w przyszłym tygodniu, gdy spędzimy z grą dużo więcej czasu, zamieścimy w serwisie ostateczną recenzję.

Star Wars: Battlefront w skrócie:
  1. Strzelanka studia DICE osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen
  2. Zadebiutowała dziś w Polsce na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC
  3. Tytuł dostępny w rodzimej wersji językowej (napisy)

O opiniach zagranicznych mediów pisaliśmy kilka dni temu i wynika z nich, że Star Wars: Battlefront to dobra produkcja, ale jeżeli liczyliście na rewelacyjny tytuł, to chyba będziecie zawiedzeni. Największą zaletą rzeczonej produkcji z pewnością jest bardzo dobrze oddany klimat Gwiezdnych wojen, jednak sama rozgrywka, zwłaszcza jak na grę stworzoną przez studio DICE, jest dość uboga i powtarzalna. Sytuację chyba najlepiej opisują słowa Elessara, który w swoim tekście stwierdził, że:

„Star Wars: Battlefront to niezły shooter, ale za to świetny reprezentant uniwersum Gwiezdnych Wojen”.

Warto także pamiętać, że tytuł rozbudowywany będzie dzięki płatnym dodatkom. Pierwszy z nich ma się ukazać na początku przyszłego roku, a w późniejszym czasie doczekamy się trzech kolejnych rozszerzeń. Poza tym wszystkim, firma Electronic Arts planuje już kolejne części Star Wars: Battlefront oraz inne produkcje osadzone w uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa.

TWOIM ZDANIEM

Twoja ulubiona postać w klasycznej trylogii Star Wars to:

Darth Vader
36,1%
Han Solo
14,4%
Obi-Wan Kenobi
11,8%
Yoda
8,5%
Boba Fett
7%
Nie ma tego bohatera na liście.
5,5%
Luke Skywalker
4,7%
R2-D2
3,3%
Chewbacca
2,5%
Imperator Palpatine
2,5%
Leia Organa
1,7%
Lando Calrissian
1,1%
C-3PO
0,9%
Zobacz inne ankiety