Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2015, 10:59

Star Wars: Battlefront otrzyma pierwsze płatne DLC na początku 2016

Firma Electronic Arts poinformowała, że pierwsze płatne DLC do Star Wars: Battlefront zadebiutuje na początku przyszłego roku. Przy okazji omówiono dokładniej season pass - w planach są cztery rozszerzenia, które łącznie wprowadzą do gry cztery postacie, tyle samo trybów rozgrywki oraz szesnaście map.

Pierwsze płatne DLC zadebiutuje na początku przyszłego roku. - Star Wars: Battlefront otrzyma pierwsze płatne DLC na początku 2016 roku - wiadomość - 2015-11-18
Pierwsze płatne DLC zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Amerykanie od wczoraj mogą się cieszyć grą Star Wars: Battlefront, a Polacy do zabawy dołączą już jutro. Firma Electronic Arts uznała więc, że najwyższy czas uchylić rąbka tajemnicy na temat nadchodzących płatnych DLC. Nie zdradzono tytułu pierwszego z nich, ale poinformowano, że trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. W sumie planowane są cztery rozszerzenia tego typu, które łącznie dodadzą cztery nowe postacie, dwadzieścia sprzętów (co obejmuje zarówno uzbrojenie oraz gadżety, jak i pojazdy), cztery tryby rozgrywki oraz szesnaście map osadzonych w nowych lokacjach.

Możemy zatem się spodziewać, że każdy dodatek zaoferuje cztery mapy, jeden tryb, pięć typów sprzętu i jednego nowego bohatera lub łotra. Mniej więcej pasuje to do tego, co zawierały rozszerzenia do serii Battlefield. Wszystkie cztery DLC można będzie kupić samodzielnie lub w ramach przepustki sezonowej. Warto wspomnieć, że posiadacze season passa zagrają w rozszerzenia dwa tygodnie przed resztą społeczności.

Poza czterema płatnymi dodatkami wchodzącymi w skład przepustki sezonowej, studio DICE planuje także darmowe rozszerzenia. Pierwszym z nich będzie Battle of Jakku, które wzbogaci grę o dwie nowe mapy, zlokalizowane na powierzchni tytułowej planety. DLC zadebiutuje 1 grudnia dla osób z preorderem Star Wars: Battlefront i tydzień później dla pozostałych graczy.

Przypomnijmy, że produkcja została opracowana z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W naszym kraju gra trafi do sprzedaży jutro, czyli 19 listopada, w wersji zlokalizowanej kinowo (napisy).

Dzięki płatnym i darmowym dodatkom studio DICE i firma Electronic Arts chcą sprawić, że Star Wars: Battlefront utrzyma zainteresowanie graczy przez kilka kolejnych lat. Wiemy już, że w planach są kolejne odsłony cyklu, ale sądząc po historii serii Battlefield, premiera kontynuacji nie będzie oznaczała natychmiastowego i całkowitego porzucenia poprzedniej części. Wystarczy tu przytoczyć przykład zapowiedzianego w zeszłym tygodniu nowego rozszerzenia do Battlefield 4.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront (w przygotowaniu) - to nie jest Battlefield w kosmosie
  2. Star Wars: Battlefront – oficjalna strona gry
  3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy