Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2015, 10:42

Battlefield 4 z kolejnym darmowym DLC

Studio DICE zapowiedziało kolejne darmowe DLC do gry Battlefield 4. Legacy Operations udostępni odświeżoną wersję mapy Dragon Valley z drugiej odsłony serii.

Do Dragon Valley w Battlefield prawdopodobnie wrócimy jeszcze w tym roku. - Battlefield 4 z kolejnym darmowym DLC - wiadomość - 2015-11-13
Do Dragon Valley w Battlefield prawdopodobnie wrócimy jeszcze w tym roku.

Studio DICE zapowiedziało kolejne bezpłatne rozszerzenie do gry Battlefield 4. Podobnie jak debiutujące w październiku Operacje społecznościowe, dodatek wprowadzi jedną nową mapę. Tym razem będzie to odświeżona wersja Dragon Valley z gry Battlefield 2, wybrana w głosowaniu społeczności gry. Jak informują twórcy we wpisie na blogu serii Battlefield, większość zmian będzie związana z wizualnym aspektem mapy (dynamiczna warstwa chmur, dalszy zasięg wzroku). W zakresie rozgrywki DICE nie zamierza wprowadzać większych modyfikacji poza umożliwieniem rozgrywania sesji w trybie Rush, niedostępnym w drugiej odsłonie serii Battlefield. Powróci więc możliwość niszczenia mostów oraz spora liczba flag, z czym zresztą wiąże się istotna informacja. Jako że twórcy pragnęli stworzyć mapę „większą niż wszystko dostępne obecnie w Battlefield 4”, podjęli decyzję o nie wydaniu Legacy Operations na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Nie znaczy to, że DICE zaprzestanie wspierania gry na tych urządzeniach – wciąż będą na nie udostępniane najważniejsze aktualizacje.

Daty premiery oraz dalszych szczegółów na temat Legacy Operations póki co nie podano, ale jak poinformowali twórcy, rozszerzenie ukaże się wraz ze świąteczną aktualizacją, a kolejne informacje mają być ujawniane w kolejnych tygodniach. Można więc założyć, że wspomniane DLC zadebiutuje w grudniu na PC, Xboksa One PlayStation 4.