Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Notruf 112: Die Feuerwehr Simulation (PC)

Symulator Straży Pożarnej 2017 PC

Notruf 112: Die Feuerwehr Simulation | Emergency Call 112

Gra symulacyjna, opracowana przez niemiecką firmę Aerosoft, w której gracze wcielają się w strażaków operujących w fikcyjnym, otwartym na eksplorację mieście.

Symulacje | straż pożarna | pojazdy ratunkowe | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Notruf 112: Die Feuerwehr Simulation (PC)

producent: Aerosoft

wydawca: Aerosoft

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2016

16lutego2017

pudełko PL

9listopada2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Straży Pożarnej 2017 to – zgodnie z tytułem – symulator, za którego stworzenie i wydanie odpowiada niemiecka firma Aerosoft, mająca już na swoim koncie kilka różnych produkcji tego typu, poświęconych m.in. samolotom czy autokarom. Tym razem gracz ma za zadanie przejąć kontrolę nad jednostką straży pożarnej, wzorowanej na prawdziwej siedzibie strażaków z niemieckiego Mülheim. Na gracza czeka kilkadziesiąt misji, w których może rozwiązywać zaistniałe sytuacje kryzysowe.

Mechanika

Twórcy gry drobiazgowo odtworzyli sprzęt używany przez strażaków, począwszy od najnowocześniejszych pojazdów, przez mundury aż po ekwipunek, np. węże gaśnicze czy podnośniki hydrauliczne; zadbali także o to, aby scenariusze, w jakich bierzemy udział, jak najwierniej odtwarzały rzeczywistość. Pomagamy więc usunąć skutki wypadków drogowych z udziałem samochodów osobowych i ciężarówek, neutralizujemy wycieki niebezpiecznych substancji, walczymy z klęskami żywiołowymi, jak również pożarami budynków, domów i terenów przemysłowych. Misje mają różny stopień trudności – najprostsze to np. pożar żywopłotu podczas rodzinnego grilla w ogrodzie. Przy każdej z nich należy wybrać niezbędny sprzęt (np. wóz typu LF24) i ekipę oraz zaplanować najszybszy dojazd na miejsce zdarzenia.

Gra oferuje rozrywkę na długie godziny, a każdy kolejny kryzys generowany jest automatycznie, więc gracz nie wie wcześniej, z czym przyjdzie się zmierzyć jego ekipie strażaków. Każdy budynek w mieście jest narażony na wybuch pożaru, nigdy nie wiadomo też, gdzie dokładnie będzie miał miejsce jakiś wypadek. Dzięki systemowi nawigacji w wozach strażackich na każdy adres wezwania można w miarę szybko dotrzeć, chociaż twórcy gry zadbali także o duży realizm otoczenia (m.in. czasem trzeba przedrzeć się przez korki i poradzić sobie z innymi utrudnieniami na drodze).

Kwestie techniczne

Gra Symulator Straży Pożarnej 2017 ma prostą oprawę typową dla wielu symulatorów 3D. Choć przeznaczona jest dla jednego gracza, przewidziano opcję zabawy multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,90 PLN

Wymagania wiekowe Notruf 112: Die Feuerwehr Simulation

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Straży Pożarnej 2017

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/8.1/10 64-bit