Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wildfire Worlds (PC)

Wildfire Worlds PC

Gra zainspirowana słynnymi zamieszkami, jakie miały miejsce w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2011 roku.

Strategiczne | straż pożarna | policyjne

PC Windows
Okładka Wildfire Worlds (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Wildfire Worlds to pierwsza gra w dorobku firmy Dot Product, w skład której wchodzi zaledwie sześć osób. Tytuł bazuje na wydarzeniach z 2011 roku, kiedy to w Wielkiej Brytanii doszło do masowych zamieszek z policją.

Produkcja jest swego rodzaju symulacją zamieszek miejskich. Wbudowane w grę mechanizmy symulują zachowanie się wszystkich ludzi na mapie, zarówno sił policyjnych, jak i zwykłych obywateli, natomiast gracz pełni rolę tzw. środka zapalnego. Przykładowo wyznacza z tłumu jednego członka społeczności, który ma coś przeciwko prawu i całemu światu, a ten zaczyna wygłaszać podburzające innych wezwania i wzniecać burdy. Jeżeli policja nie zdusi tego w zarodku, daje to początek zamieszkom i z pozoru spokojne miasto, w jednej chwili przeradza się w prawdziwe pole walki.

W grze pojawiają się różne zależności, które mają niebagatelny wpływ na rozwój wypadków. By zapewnić więcej uczestników protestu, najlepiej jest rozpocząć swoje działania w godzinach szczytu. Z kolei w nocy miasto jest mniej patrolowane przez policję, ale potencjalni członkowie zamieszek śpią spokojnie w domach. Można zniszczyć lokalną elektrownię, dzięki czemu połowa miasta straci energię, a co za tym idzie oświetlenie. Spowoduje to, że w nocy protestanci będą mieli jeszcze większą przewagę nad służbami porządkowymi, niż gdyby działali przy świetle lamp.

Wildfire Worlds umożliwia dokładne dostosowanie rozgrywki do swoich preferencji. Przykładowo przed rozpoczęciem zabawy, można ustawić sobie ilość jednostek policji i to czy będą zachowywać się wobec protestujących bardzo agresywnie, czy też spróbują ich tylko aresztować. Jak wszystko inne w grze, tak i to ma swoje konsekwencje. Mała ilość służb porządkowych i ich uprzejmość, mogą spowodować, że ludzie niechętnie będą podchodzić do protestów. Jeżeli zwiększymy poziom brutalności policji, to wkurzony lud łatwiej będzie można omamić.

Gra nie ma końca w normalnym rozumieniu tego słowa. Gdy miasto zostanie w pełni zniszczone i zniknął z niego ludzie, to zacznie się rozkładać. Natura przejmie kontrolę, pojawią się zwierzęta, drzewa, a nawet dinozaury. Te zainteresują bogatych ludzi z innych miast, którzy zwąchają w nich łatwy sposób zarobku. To doprowadzi do kolonizacji niegdyś zdewastowanego miasta i powstanie na jego miejsce nowego, w którym ponownie będzie można wzniecić rozróby.

Gra utrzymana jest w kreskówkowej, dziecinnej oprawie i sprawia wrażenie, że wszystkie postacie i miasto zostało jakby wycięte z kartki kolorowego papieru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wildfire Worlds

odpowiednia dla każdego wieku