Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Rise of Flight: The First Great Air War (PC)

Rise of Flight: The First Great Air War PC

Rise of Flight: The First Great Air War jest symulatorem lotniczym, w którym gracze mają okazję usiąść za sterami samolotów z okresu końca I wojny światowej.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Rise of Flight: The First Great Air War (PC)

data premiery gry w wersji PC:

7maja2009

Rise of flight jest symulatorem lotu przenoszącym nas do pogrążonej w wojnie Europy z lat 1917-1918. Twórcy postawili duży nacisk na odtworzenie historycznych realiów. Cały zachodni front I wojny światowej, czyli 125 000 kilometrów kwadratowych wirtualnego terenu, został odwzorowany w oparciu o autentyczne mapy pochodzące z tamtego okresu. Dużo uwagi poświęcono również samolotom. Model sterowania odzwierciedla sposób zachowania się maszyn z okresu I wojny światowej, dając wrażenie pilotowania prawdziwego samolotu – od momentu startu, aż do lądowania. Za intensywność tych przeżyć odpowiada system zniszczeń oraz kontroli aerodynamiki, bazujący na właściwościach jednostek o napędzie silnikowym, jak i szybowców.

Tryb kariery pozwala nam wybrać typ samolotu (np. Fokker D.VII, SPAD 13, Albatros D.V, Nieuport 28), jednostkę wojskową do której przynależymy oraz określić datę rozpoczęcia podniebnej przygody. Misje w kampanii generowane są na podstawie danych historycznych o autentycznych działaniach lotnictwa w latach 1917-1918. Dostępny jest również tryb zabawy sieciowej, w którym to dwie przeciwne drużyny mają za zadanie wykonać szereg zadań. Wszystko to oparte jest na systemie statystyk oraz celów specjalnych – pozwalających na zdobycie dodatkowych punktów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of Flight: The First Great Air War

Wymagania wiekowe Rise of Flight: The First Great Air War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rise of Flight: The First Great Air War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Quad 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1