Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Asy przestworzy (PC)

Asy przestworzy PC

Polski symulator lotniczy podejmujący temat I wojny światowej. Wcielamy się w nim w pilotów walczących za sterami klasycznych samolotów (np. słynnych Fokkerów). Twórcy przygotowali rozbudowaną kampanię, składającą się z ekscytujących misji.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Asy przestworzy (PC)

producent: Tatanka

wydawca: Strefa CD

wydawca PL: Strefa CD

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20stycznia2002

20stycznia2002

pudełko PL

Asy Przestworzy to polski symulator lotniczy, przenoszący nas w czasy I Wojny Światowej do północno-wschodniej Francji. Toczymy tam podniebne pojedynki na słynnych samolotach z tamtego okresu, takich jak m.in. Albatros D.V, Fokker D.VII, Fokker Dr.I, Nieuport 28, Sopwith F1 Camel, Spad S.XIII. Gracz wciela się w postać pilota rozpoczynającego wojenną karierę. Czeka na niego szereg misji bojowych o zróżnicowanych celach do osiągnięcia, musi np.: zniszczyć Zeppelina, odszukać i zatopić łódź podwodną, obronić własną bazę, zniszczyć most, zaatakować uzbrojony konwój, zestrzelić balony obserwacyjne czy wykonywać misje szpiegowskie na terenie wroga.

W wykonaniu misji przeszkadzają nam wrogie samoloty, obrona przeciwlotnicza, karabiny maszynowe zainstalowane na galeriach sterowców, ale także warunki atmosferyczne (ograniczona widoczność, oślepiające słońce czy chmury, w których można skryć się przed wrogiem). O powodzeniu misji, oprócz umiejętności decyduje także uzbrojenie. Na wyposażeniu dostępnych samolotów, oprócz obowiązkowych karabinów maszynowych, znajdują się race zapalające, bomby itp. W trybie multiplayer możemy zmierzyć się z przyjaciółmi pilotując dowolnie wybraną maszynę. Gracz ma też do dyspozycji pojedyncze misje, które można też uruchamiać w trybie treningowym oraz misje niespodzianki.

Autorzy gry zadbali o zgodności z prawdą historyczną. Środowisko walki i samoloty stworzono wykorzystując dane techniczne oraz współpracując ze specjalistami z dziedziny lotnictwa. Dzięki temu każdy z samolotów ma unikalny zestaw cech decydujących o jego charakterze: pułap, prędkość maksymalna w poziomie, prędkość wznoszenia, uzbrojenie, parametry lotne (szybkość reakcji na ruchy drążka, zwrotność, itp.), zasięg (wielkość zbiornika paliwa), odporność na zniszczenia. Gra została przygotowywana przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii 3D. Zastosowano wiele efektów specjalnych, jak dymienie trafionych samolotów, wybuchy, lecące kule, uszkodzenia samolotu, refleksy słońca. Dodatkowo, podczas gry można przełączać się między poruszającymi się wokół samolotu kamerami. Podstawowy widok to jednak TPP - samolot widzimy z tyłu, a kamera powoli porusza się za nim.

Gra ukazała się w miesięczniku „Strefa CD” nr. 01/2002.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Asy przestworzy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Asy przestworzy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D