Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Red Baron 3D (PC)

Red Baron 3D PC

Zasiądź za sterami myśliwców w czasach takich pilotów, jak Manfred von Richthofen czy Ernst Udet.. Doskonały symulator lotniczy pozwalający nam wziąć czynny udział I Wojnie Światowej.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Red Baron 3D (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października1998

20stycznia1999

pudełko PL

Red Baron 3D to jeden z nielicznych symulatorów umożliwiających wcielić się w rolę podniebnych asów w czasach I Wojny Światowej. W stosunku do wydanej kilka lat wcześniej pierwszej części (która zdobyła zresztą ogromną popularność wśród wielbicieli tego typu gier) bardzo znacznemu udoskonaleniu poddano grafikę, wykorzystującą obecnie akceleratory 3D. Akcję wzbogacono również w możliwość ataku celów naziemnych. Ponownie mamy możliwość wyboru różnych typów pojedynczych misji lub pełnej kampanii w barwach jednej z czterech armii biorących udział w walkach na terenie Francji. Przed nami długie godziny lotu w kilkunastu rodzajach misji. W trakcie kariery nasze sukcesy będą nagradzane awansem, a za szczególne osiągnięcia dowództwo wyróżni nas medalami. Programiści oddali do naszej dyspozycji 22 rodzaje maszyn tamtego okresu: od prymitywnych Morane Bulet i Fokker Eindecker po wyrafinowane konstrukcje schyłku wojny takie, jak Sopwith Snipe i Fokker D. VII. Drugie tyle różnych typów samolotów napotkamy w powietrzu. Każdy z nich wyposażony został w własny system AI i jego obecność w powietrzu nie jest przypadkowa. Dostrzeżona formacja może być m.in. sojuszniczym szwadronem odbywającym patrol, wrogim samolotem obserwacyjnym lub formacją nieprzyjacielskich bombowców, których celem jest nasze lotnisko macierzyste. Dzięki temu autorom gry udało się oddać wrażenie otaczającej nas wojny. Teren naszych działań (ponad 40 000 mil kwadratowych) został zbudowanych w oparciu o zdjęcia topograficzne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 68 PLN

Wymagania wiekowe Red Baron 3D

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Red Baron 3D

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • CD-ROMx4
  • akcelerator 3D
Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy
Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy

wiadomość10 września 2009

Marka Red Baron, na którą złożyło się kilka symulatorów lotniczych osadzonych w czasach I wojny światowej, cieszyła się sporą popularnością wśród graczy pecetowych. Jesteśmy pewni, że ucieszy ich informacja o prawdopodobnym powrocie marki do życia.

Czyżby godny następca „Red Barona II”?

wiadomość27 sierpnia 2001

Wielu miłośników symulacji lotniczych darzy olbrzymim sentymentem te produkty, które pozwalały przenieść się w czasu barona von Richthofena. Niestety, nie licząc nie wydanego w Polsce Combat Aces, w ostatnim czasie panowała prawdziwa posucha na symulatory maszyn z okresu I Wojny Światowej . Ale być może pojawiło się przysłowiowe „światełko w tunelu”...