Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Red Baron (1990) (PC)
OkładkaRed Baron (1990) (PC)

Red Baron (1990) PC

Red Baron to jeden z najsłynniejszych symulatorów lotniczych w historii komputerowej rozrywki, podejmujący temat walk powietrznych podczas I Wojny Światowej.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

Red Baron (1990) Premiera PC

11marca1990

pudełko PL

15września1997

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra wydawca PL: Wydawnictwo Lupus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Red Baron to jeden z najsłynniejszych symulatorów lotniczych w historii komputerowej rozrywki, podejmujący temat walk powietrznych podczas I Wojny Światowej. W zależności od upodobań, gracz wcieli się w rolę pilota strony niemieckiej lub alianckiej i wykona szereg misji na pokładzie jednego z ponad dwudziestu samolotów.

Gra jest niezwykle rozbudowana. Wszystkie misje podzielono na kilka większych grup, spośród których można rozróżnić: walkę przeciwko jednemu z dwudziestu pięciu słynnych asów lotnictwa, potyczkę z wrogim szwadronem, misje zwiadowcze, eskorty bombowców, polowania na sterowce, strzelanie do balonów lub ich ochrona a także kilka innych. Gracz może również wziąć udział w pełnej kampanii, zarówno po stronie alianckiej jak i niemieckiej, gdzie dostępnych jest wiele misji historycznych.

Red Baron oferuje zawrotną liczbę ponad dwudziestu maszyn – wszystkie będące wirtualnymi odpowiednikami prawdziwych samolotów wykorzystywanych podczas I Wojny Światowej. W zależności od indywidualnych preferencji można dowolnie wpływać na stopień realizmu lotu, korzystając z prostego w obsłudze panelu. Wśród opcji znajdują się zarówno te oczywiste: limitowane paliwo i amunicja, nawigacja, kolizje samolotów, zmiana warunków pogodowych, jak i rzadko spotykane, np. oślepienie przez słońce czy zacinanie się karabinów maszynowych. Dodatkowo dochodzą trzy poziomy trudności, związane z opanowaniem maszyny w powietrzu.

Dynamix zdążył nas przyzwyczaić do pięknej oprawy wizualnej swoich gier. Nie inaczej jest w przypadku Red Baron. Program wykorzystuje prostą, ale bardzo kolorową grafikę wektorową z nieźle odwzorowanymi modelami samolotów, możliwością spojrzenia na akcję z kamery zewnętrznej a także opcją zarejestrowania przebiegu danej misji. Duża ilość fotografii z epoki, jakie przewijają się w trakcie korzystania z menu oraz specjalny moduł umożliwiający przegląd wszystkich maszyn biorących udział w rozgrywce, również dobrze wpływają na wrażenia estetyczne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Red Baron (1990): Odpowiednia dla każdego wieku.