Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Red Baron (1990) (PC)

Red Baron (1990) PC

Red Baron to jeden z najsłynniejszych symulatorów lotniczych w historii komputerowej rozrywki, podejmujący temat walk powietrznych podczas I Wojny Światowej.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Red Baron (1990) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11marca1990

15września1997

pudełko PL

Red Baron to jeden z najsłynniejszych symulatorów lotniczych w historii komputerowej rozrywki, podejmujący temat walk powietrznych podczas I Wojny Światowej. W zależności od upodobań, gracz wcieli się w rolę pilota strony niemieckiej lub alianckiej i wykona szereg misji na pokładzie jednego z ponad dwudziestu samolotów.

Gra jest niezwykle rozbudowana. Wszystkie misje podzielono na kilka większych grup, spośród których można rozróżnić: walkę przeciwko jednemu z dwudziestu pięciu słynnych asów lotnictwa, potyczkę z wrogim szwadronem, misje zwiadowcze, eskorty bombowców, polowania na sterowce, strzelanie do balonów lub ich ochrona a także kilka innych. Gracz może również wziąć udział w pełnej kampanii, zarówno po stronie alianckiej jak i niemieckiej, gdzie dostępnych jest wiele misji historycznych.

Red Baron oferuje zawrotną liczbę ponad dwudziestu maszyn – wszystkie będące wirtualnymi odpowiednikami prawdziwych samolotów wykorzystywanych podczas I Wojny Światowej. W zależności od indywidualnych preferencji można dowolnie wpływać na stopień realizmu lotu, korzystając z prostego w obsłudze panelu. Wśród opcji znajdują się zarówno te oczywiste: limitowane paliwo i amunicja, nawigacja, kolizje samolotów, zmiana warunków pogodowych, jak i rzadko spotykane, np. oślepienie przez słońce czy zacinanie się karabinów maszynowych. Dodatkowo dochodzą trzy poziomy trudności, związane z opanowaniem maszyny w powietrzu.

Dynamix zdążył nas przyzwyczaić do pięknej oprawy wizualnej swoich gier. Nie inaczej jest w przypadku Red Baron. Program wykorzystuje prostą, ale bardzo kolorową grafikę wektorową z nieźle odwzorowanymi modelami samolotów, możliwością spojrzenia na akcję z kamery zewnętrznej a także opcją zarejestrowania przebiegu danej misji. Duża ilość fotografii z epoki, jakie przewijają się w trakcie korzystania z menu oraz specjalny moduł umożliwiający przegląd wszystkich maszyn biorących udział w rozgrywce, również dobrze wpływają na wrażenia estetyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Red Baron (1990)

odpowiednia dla każdego wieku

Red Baron - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową wersję kultowego symulatora lotniczego
Red Baron - rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na nową wersję kultowego symulatora lotniczego

wiadomość23 października 2013

Studio Mad Otter Games rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze na nową wersję gry Red Baron. Twórcy potrzebują przynajmniej 250 tys. dolarów.

Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy
Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy

wiadomość10 września 2009

Marka Red Baron, na którą złożyło się kilka symulatorów lotniczych osadzonych w czasach I wojny światowej, cieszyła się sporą popularnością wśród graczy pecetowych. Jesteśmy pewni, że ucieszy ich informacja o prawdopodobnym powrocie marki do życia.