Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wings of Honour (PC)

Wings of Honour PC

Wings of Honour to osadzony w realiach I wojny światowej symulator lotniczy, wyprodukowany przez studio deweloperskie firmy City Interactive. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności pilotażu dwu- i trójpłatowców w dwudziestu obszernych misjach.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty | polskie

PC Windows
Okładka Wings of Honour (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6września2003

6września2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wings of Honour jest symulatorem lotu, osadzonym w realiach I Wojny Światowej i posiadającym rozbudowaną, aczkolwiek liniową, warstwę fabularną. Program został przygotowany przez grupę rodzimych developerów, którzy stworzyli wcześniej m.in. Smash Up Derby i cykl Starmageddon.

Nasze umiejętności pilotażu możemy sprawdzić w dwudziestu obszernych misjach (walki manewrowe, bombardowania, zadania szpiegowskie, polowania na sterowce itp.), umiejscowionych w zróżnicowanych lokacjach (np. brzeg morza, tereny nizinne i górskie szczyty). Postępy owocują pojawianiem się w parku maszyn coraz lepszych aeroplanów (łącznie dziesięć odmiennych samolotów, będących wiernymi odwzorowaniami autentycznych płatowców) – Fokker D.VII, Sopwith Camel F1, Spad S.XIII, Albatros D.V. itd.

Ponadto autorzy zadbali o realistyczny model fizyczny (funkcjonuje jako opcja, ponieważ podstawowy system zabawy ma charakter zręcznościowy) oraz spektakularne efekty wizualne. Wśród tych ostatnich swoistą innowację stanowią całkowicie trójwymiarowe chmury - znakomite powietrzne kryjówki podczas przeprowadzania ataków z zaskoczenia. Nie zapomniano także o trybie multiplayer, obsługującym maksymalnie szesnaście osób w sieci lokalnej lub za pośrednictwem Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania sprzętowe Wings of Honour

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Wings of Honour - recenzja gry
Wings of Honour - recenzja gry

Recenzja 16 października 2003, 11:23

Do niedostatków graficznych „Wings of Honour” dodają się problemy z obsługą pamięci. Klasyczna już przywara gier wychodzących z rąk rodzimych programistów, a programistów „Starmageddona” w szczególności. Efekt powyższego jest taki, iż w „Wings of Honour” pod Windows 98 przy 256 MB RAM praktycznie grać się nie da. Pod Windows XP przy tej samej ilości pamięci operacyjnej mniej się już złego dzieje, aczkolwiek gra zdaje się gubić pamięć w miarę czasu działania i tym samym denerwujące przeskoki stają się coraz częstsze.