Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka The Legendary Starfy (NDS)

The Legendary Starfy NDS

Zabawna platformówka opowiadająca o przygodach tytułowego Starfy’ego, czyli złotej gwiazdki. Bohater musi pomóc odzianemu w strój astronauty królikowi, który ma nie lada problemy z piratami.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka The Legendary Starfy (NDS)

producent: TOSE Software

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

10czerwca2008

The Legendary Starfy to kolorowa i bajkowa platformówka opowiadająca o przygodach radosnej gwiazdki. Gra została stworzona przez studio TOSE i wydana przez Nintendo. Jest to piąta odsłona serii The Legendary Starfy dostępnej wcześniej przede wszystkim na japońskim rynku.

W grze wcielamy się w siedmioletnią, złotą gwiazdkę Starfy, legendarnego herosa krainy Pufftop. Gdy bohater spał sobie smacznie w łóżku, odziany w strój astronauty królik Rampa spadł z nieba i przebił się przez dach pałacu Tenkai, lądując prosto na biednym Starfy’m. Tak zaczyna się przygoda, w której początkowo musimy zmierzyć się przede wszystkim z grupą znaną jako Dire Pirate Squat, próbującą porwać z zamku dziwnego królika, by później zanurzyć się w głębinach oceanu wraz z przyjacielem – małżem Kyorosuke.

Rozgrywka wykorzystuje wiele elementów znanych z klasycznych przedstawicieli gatunku. Przemierzamy kolejne zróżnicowane poziomy pokonując różnych przeciwników oraz rozwiązując logiczne i zręcznościowe łamigłówki. Główny bohater otrzymał zdolność przywdziewania kilku kostiumów dających mu rozmaite moce. Starfy, dotykając baniek z myślami królika Rampa, może przebrać się za ducha, smoka, kurczaka oraz manata. Przebranie chociażby smoka daje dostęp do potężnych ognistych ataków.

Podczas zabawy bierzemy udział w wielu ekscytujących wydarzeniach, zwiedzając ciekawie zaprojektowane poziomy na lądzie i pod wodą. Możemy więc pojeździć małymi, górniczymi wagonikami, poślizgać się po lodowych powierzchniach na kostce lodu, skakać nad ogromnymi przepaściami lub po bańkach powietrza, uciekać przed ogniem na zboczach wulkanu czy oczywiście zanurkować w oceanie. Ważnymi elementami rozgrywki są też zbieranie różnych skarbów i przedmiotów oraz walki z bossami, wśród których warto wspomnieć gigantyczną kałamarnicę, pingwina oraz rekina.

Twórcy przygotowali tryb kooperacji aktywny tylko w niektórych obszarach gry. Jedna osoba kieruje wtedy Starfym, a druga Starpym. Inną opcją jest możliwość opublikowania w sieci wyników z walk z bossami. Oprócz tego, podczas zabawy możemy wziąć udział w pięciu zabawnych mini-gierkach, w tym chociażby w gotowaniu ze Starpym oraz zmieniać bohaterom stroje wybierając naprawdę zwariowane kreacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe The Legendary Starfy

odpowiednia dla każdego wieku