Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPCNDS
Okładka Horrible Histories: Ruthless Romans (NDS)

Horrible Histories: Ruthless Romans

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi bazująca na serii książek znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Wcielamy się w młodego niewolnika-gladiatora, który pragnie zostać wolnym obywatelem Rzymu.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji

Okładka Horrible Histories: Ruthless Romans (NDS)

data premiery gry:

19cze2009

Wii PC NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Horrible Histories: Ruthless Romans to gra przygodowa stworzona na podstawie bardzo znanej serii książkowej. Dzieło zostało opracowane przez studio Virtual Identity, odpowiedzialne między innymi za Pirate Party: Adventures of the Black Corsair (na konsole Wii i DS).

Tytuł jest elektroniczną adaptacją powieści Ruthless Romans (Ci wredni Rzymianie) należącej do książkowej sagi Horrible Histories, znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Przeznaczona dla całej rodziny seria pojawiła się na rynku już w 1993 roku i sprzedaje się milionowych nakładach. Jej twórcami są: pisarz Terry Deary oraz Martin Brown, odpowiedzialny za ilustracje. Opowieści stworzone przez dwójkę artystów charakteryzują się sporą dawką dobrego humoru.

W grze Ruthless Romans, podobnie jak w książce, możemy wybrać się do starożytnego Rzymu. Główny wątek fabularny opowiada o zmaganiach z losem młodego Rassimusa. Bohater stara się zdobyć chwałę w roli gladiatora i pozyskać w ten sposób upragnioną wolność. Młodzieniec został wychowany przez wielkiego trenera wojowników Luciusa Gladiusa i spędził prawie 12 lat służąc mu. Lucius postanowił dać Rassimusowi szansę i dopuścił go do treningów, licząc, że wychowanek stanie się kiedyś obywatelem Rzymu.

Podczas zabawy pomagamy młodemu bohaterowi w pokonaniu różnych przeciwności i osiągnięciu celu. Całość została zrealizowana w formie bardzo zabawnej i przystępnej przygodówki z elementami zręcznościowymi, z którą poradzą sobie zarówno dzieci i rodzice. Twórcy pozostawili graczom pewną swobodę w kwestii wyboru zadań i wyzwań. W grze pojawia się w sumie ponad 30 różnych mini-gierek, będących kolejnymi fazami treningu początkujących gladiatorów. Bierzemy udział także w samych pojedynkach na arenie. W zapoznaniu się z zasadami zabawy pomaga samouczek. Sporym ułatwieniem jest również dziennik zawierający użyteczne informacje.

Grafika w Ruthless Romans została opracowana w oparciu o bardzo kolorową i bajkową stylistykę nawiązująca do ilustracji Martina Browna. Wirtualny antyczny Rzym jest więc pełen różnych barw i zabawnie wykonanych postaci. Podczas naszej podróży możemy zwiedzić wiele charakterystycznych lokacji, jak np. miejską łaźnię, arenę gladiatorów, sale treningowe i inne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Horrible Histories: Ruthless Romans

Klasyfikacja PEGI Horrible Histories: Ruthless Romans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Horrible Histories: Ruthless Romans

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP
Wii
PC
NDS