Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Left Behind: Eternal Forces (PC)
OkładkaLeft Behind: Eternal Forces (PC)

Left Behind: Eternal Forces PC

Gra Left Behind: Eternal Forces powstała pod kierownictwem Troy’a Lyndona (twórcy Madden Football) jest rozbudowanym RTS-em dziejącym się w świecie znanym z bestsellerowej chrześcijańskiej serii książek Tima LaHaye'a i Jerry'ego B.

Strategiczne | RTS | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Left Behind: Eternal Forces Premiera PC

7listopada2006

producent: Left Behind Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra Left Behind: Eternal Forces powstała pod kierownictwem Troy’a Lyndona (twórcy Madden Football) jest rozbudowanym RTS-em dziejącym się w świecie znanym z bestsellerowej chrześcijańskiej serii książek Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa „Left Behind” (w Polsce: „Czasy ostateczne”).

Świat stoi u progu apokalipsy. Tylko ci, którzy wierzyli w Boga zostali wzięci do Nieba. Pojawił się Antychryst, który jako Nicolae Carpathia stanął na czele Globalnej Wspólnoty (ang. Global Community), organizacji przemocą podporządkowującej sobie pozostałych na Ziemi ludzi. Jego plany próbują zniweczyć nazywający siebie Opozycją Ucisku (nazwa za polskim przekładem, w oryginale „Tribulation Force”) rebelianci. Ich zadaniem jest nie tylko odeprzeć przeważające siły wroga, ale też nawrócić jak największą liczbę osób na wiarę w Chrystusa.

Tryb dla jednego gracza od razu stawia nas po stronie dobra. Do dyspozycji mamy, jak w każdym RTS-ie, różnorodne jednostki cywilne i wojskowe (ponad 30 rodzajów). Werbujemy je spośród nawróconych (do tej pory neutralnych dla konfliktu) mieszkańców. Właśnie o ich wiarę zabiegamy w trakcie całej rozgrywki. Musimy działać rozważnie, ponieważ wróg również potrafi skusić ludzi na swoją stronę.

Każda z występujących w grze jednostek posiada pewien poziom „ducha”, który skłania ją na stronę dobra lub zła. Naszym zadaniem jest tak postępować, by nie tylko nawracać nowych wyznawców (podnosić poziom „ducha”), ale także utrzymywać w swoich szeregach starych (np. poprzez modlitwy). Wszelkie porażki i nieprzemyślane akcje znacznie obniżają morale naszych oddziałów, a co za tym idzie, zmniejszają ich „ducha”. Zabijanie niewinnych i cywili zawsze odbija się negatywnie na morale naszych podkomendnych, więc trzeba starać się raczej unikać niepotrzebnych rozwiązań siłowych. W ogóle gra skupia się na pokazaniu, że każde życie jest cenne, dlatego też zamiast zabijać wrogów winniśmy ich nawracać. Jeśli poziom „uduchowienia” naszych oddziałów zbytnio się obniży, będziemy musieli liczyć się z dezercją. Jeśli zaś zbliży się do zera, na Ziemię przybędą żądne krwi demony siejące popłoch i zniszczenie wśród wszystkich uczestników konfliktu.

Gracz może również uciec się do „boskiej interwencji”. Dokonuje tego za pomocą zwojów z fragmentami Biblii. Każdy taki fragment powoduje przybycie anioła niosącego różnorodną (zależną od zwoju) pomoc.

Poza „duchem” w grze występują jeszcze inne, znane z innych RTS-ów surowce. Bardzo ważną rolę grają pieniądze. To za nie kupujemy nowe budynki (kwaterę główną, kościoły, sale szkoleniowe itp.), czy też uzupełniamy wyposażenie naszych oddziałów. Poza tym dbać musimy m.in. o odpowiednią ilość pożywienia.

Polem naszej walki jest oddany z dużą pieczołowitością Nowy Jork. Poszczególne misje mają miejsce w takich dzielnicach jak Manhattan, China Town czy Uptown. Często podczas gry napotykamy znane z rzeczywistości ulice i budowle.

Gra przewiduje również tryb multiplayer online. W tym typie rozgrywki mamy możliwość wyboru po której stronie konfliktu się opowiemy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Left Behind: Eternal Forces: 12+