Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2009, 11:15

autor: Jiker

Nazistowska inwazja z Księżyca w nowej grze Finów

Powstanie gra na podstawie fińsko-niemieckiej komedii sci-fi o tytule Iron Sky. Produkcja, której premiera zapowiadana jest na 2011 rok będzie opowiadać mocno alternatywną wersję wydarzeń z czasów II wojny światowej. Za jej deweloping odpowiedzialne są fińskie studia IGIOS oraz Ludocraft.

Powstanie gra na podstawie fińsko-niemieckiej komedii sci-fi o tytule Iron Sky. Produkcja, której premiera zapowiadana jest na 2011 rok, będzie opowiadać mocno alternatywną wersję wydarzeń z czasów II wojny światowej. Za jej deweloping odpowiedzialne są fińskie studia IGIOS oraz Ludocraft.

Nazistowska inwazja z Księżyca w nowej grze Finów - ilustracja #1

Początkowy etap fabularny gry osadzony zostanie w roku 1945. Poznamy wtedy głównych bohaterów, a także dowiemy się, że III Rzesza chyli się ku upadkowi. Aby zachować choć część potęgi, z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wyślą na Księżyc misję ostatniej szansy. Po ciemnej stronie ziemskiego satelity założą kosmiczną bazę, w której znajdą schronienie na wiele długich lat. Wówczas swój początek będzie miała właściwa zabawa. Rozpocznie ją w roku 2018 zakrojona na szeroką skalę inwazja na Ziemię.

Gra będzie stanowić pewnego rodzaju prolog do wydarzeń, które mają mieć miejsce w filmie reżyserowanym przez Fina Timo Vuorensolę. Z tego też względu do jej premiery dojdzie przed debiutem kinowego obrazu. Deweloping Iron Sky ruszy jeszcze tego lata. W tym samym czasie rozpoczną się także bardziej zaawansowane prace nad filmem.

Twórcy z IGIOS oraz Ludocraft są pewni, że wraz z Iron Sky uda im się osiągnąć sukces na poziomie Maxa Payne’a. Życzymy im powodzenia. Więcej informacji na temat Iron Sky znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego projektu. Możecie tam także obejrzeć pierwszy zwiastun produkcji, który obejrzało już ponad dwa miliony osób. Warto przy okazji zauważyć, że twórcy filmu Iron SkyBlind Spot Pictures – mają już w dorobku obraz Star Wreck, który zrobił swego czasu furorę wśród internautów.

gry