Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2010, 08:45

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye - ilustracja #1

Demonicon: The Dark Eye

Przypomnijmy, że Demonicon: The Dark Eye ujawniono światu pod koniec 2008 roku. Kalypso zatrudniło już 17 pracowników Silver Style Entertainment (dewelopera gry) jako trzon utworzonego właśnie Noumena Studios. Nowy zespół jest naturalnie własnością Kalypso. Docelowo ma składać się z 35 ludzi i jego zadaniem będzie dokończenie Demonicona. Wszystkie te zawirowania spowolniły niestety proces produkcyjny, dlatego choć tytuł ten zapowiadany był pierwotnie na przyszły rok, to obecnie jego wypuszczenie zaplanowano dopiero na rok 2012.

Wciąż planowane są wersje zarówno na PC, jak i Xboksa 360. Warto też zauważyć, że jest to jedyna zapowiedziana nowa gra oparta na licencji niemieckiego papierowego RPG Das Schwarze Auge (The Dark Eye). W ostatnich latach sporą popularność zdobyła sobie seria Drakensang, ale jej twórcy ogłosili niedawno, że następna odsłona cyklu, czyli Drakesang Online nie będzie korzystać z tej marki i zamiast tego oparta zostanie na całkiem nowym świecie oraz autorskiej mechanice. Das Schwarze Auge dzierży koronę najlepiej sprzedającej się papierowej gry fabularnej w Niemczech, dlatego fakt, że Demonicon: The Dark Eye będzie jedyną produkcją na rynku korzystającą z tej licencji na pewno korzystnie odbije się na wynikach finansowych tego tytułu.

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye - ilustracja #2

Demonicon: The Dark Eye

Kalypso nabyło również będące własnością The Games Company prawa do innych gier autorstwa Silver Style Entertainment, a konkretnie chodzi tu o Everlight: Power to the Elves, Simon the Sorcerer 5 oraz Goin' Downtown. Studio to pracowało również nad przeglądarkowymi MMO zatytułowanym UCITI i Kalypso rozważa obecnie, czy warto kontynuować ten projekt. Jeśli chodzi o pozostałe gry ze stajni The Games Company warto przypomnieć, że przygodówka Alpha Polaris znalazła już nowego wydawcę w postaci Just-A-Game.

Tempo rozwoju Kalypso Media jest imponujące. W zeszłym roku firma nabyła prawa do większości marek upadłego studia Ascaron, co zaowocowało już wskrzeszeniem serii Patrician w postaci pełnoprawnej czwartej części oraz przeglądarkowej adaptacji cyklu. Ponadto, firma wykupiła większościowy udział w studiu Realmforge i owocem tej współpracy będzie planowana na następny rok gra strategiczna Dungeons.