Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Goin' Downtown (PC)

Goin' Downtown PC

Klasycznie zrealizowana przygodówka, dzięki której przenosimy się w dość odległą przyszłość. Wcielamy się w postać nowojorskiego policjanta, próbującego rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć prostytutek.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Goin' Downtown (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2008

10sierpnia2010

pudełko PL

Goin' Downtown jest klasycznie zrealizowaną przygodówką typu point&click. Gra jest dziełem niemieckiej firmy Silver Style. Producent ten znany jest za sprawą innych przygodówek, takich jak Everlight: Power to the Elves czy Simon the Sorcerer 4: Chaos Happens.

Akcja Goin' Downtown rozgrywa się w 2072 roku i przenosi gracza do futurystycznego Nowego Jorku. W trakcie zabawy wcielamy się w policjanta Jake’a. Pewnego dnia bohater znajduje na ulicy obok swojego apartamentu nieprzytomną kobietę. Okazuje się, że urodziwa niewiasta cierpi na amnezję, a niedługo później ginie w dziwnych okolicznościach. Jake podejmuje śledztwo, mające na celu wyjaśnienie, kim była tajemnicza Rose oraz dlaczego zginęła. Autorzy scenariusza zadbali o wiele interesujących zwrotów akcji, powiązanych z kolejnymi odkryciami policjanta.

W grze zawarto pewne akcenty humorystyczne, co w szczególności widoczne jest na przykładzie zabawnie wykonanych postaci niezależnych. Podczas rozgrywki rozmawiamy z kilkunastoma osobami i odwiedzamy takie lokacje, jak choćby tajny magazyn chińskiej mafii, mieszkanie prostytutki w dzielnicy uciech czy supernowoczesny symulator rzeczywistości. W trakcie śledztwa musimy umiejętnie prowadzić dialogi, aby zyskać pożądane informacje. Oprócz tego zajmujemy się zbieraniem dowodów rzeczowych i rozwiązywaniem zagadek.

Oprawa wizualna Goin' Downtown prezentuje się stosunkowo nietypowo, wyraźnie nawiązując do popularnej technologii cel-shading. Całość sprawia bowiem wrażenie uczestniczenia w komiksie. Uwagę zwracają efekty oświetlenia otoczenia oraz głównych bohaterów. Duży nacisk położono także na szczegółowe zaprojektowanie plansz. Jake w trakcie swojego śledztwa udaje się do około czterdziestu miejsc, przy czym z oczywistych względów najciekawiej prezentują się lokacje pokazujące ulice Nowego Jorku przyszłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Goin' Downtown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Goin' Downtown

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye
Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye

wiadomość23 września 2010

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Premiery gier w Polsce (9-15 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (9-15 sierpnia)

wiadomość16 sierpnia 2010

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku ukazały się tylko dwie nowe gry – Goin’ Downtown oraz Shimano Xtreme Fishing. Na obfitszy zestaw premierowych tytułów będziemy musieli poczekać przynajmniej do zakończenia wakacji.

Premiery gier w Polsce (2-8 sierpnia)

wiadomość9 sierpnia 2010

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku ukazały się cztery pecetowe tytuły. Wśród nich dwa poświęcono zmaganiom wojennym, pozostałe – Vampire Hunters i Goin’ Downtown – odpowiednio: pościgowi za mordercą łowcy wampirów i przygodzie w futurystycznej wersji Nowego Jorku. Szczegółowe zestawienie najnowszych premier prezentujemy poniżej.