Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku przygodowe na platformę PC.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Nobody Wants to Die
Nobody Wants to Die

Przygodowe 17 lipca 2024

Polska gra przygodowa FPP w klimacie neo-noir na Unreal Engine 5, osadzona w dystopijnym Nowym Jorku z XXIV wieku. Jako detektyw James Karra manipulujemy czasem, by odkryć, kto zabija elity w retrofuturystycznym świecie, w którym nieśmiertelność stała się faktem.

Conscript
Conscript

Przygodowe 23 lipca 2024

Survival horror osadzony na froncie I wojny światowej, utrzymany w duchu pierwszych części serii Silent Hill i Resident Evil. W Conscript jako żołnierz imieniem Andre walczymy o przetrwanie, szukając zaginionego brata.

Krypta FM
Krypta FM

Przygodowe 19 lipca 2024

Udostępniona za darmo polska przygodówka FPP. W grze Krypta FM zwiedzamy fikcyjną wieś Gozdary w Polsce z początku XXI wieku, starając się rozwikłać zagadkę tajemniczego stworzenia terroryzującego jej mieszkańców. Pomaga nam w tym tytułowa audycja radiowa.

Echo of Prypiat
Echo of Prypiat

Przygodowe grudzień 2024

Pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji „symulatora chodzenia”. W Echo of Prypiat przenosimy się do Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, w tym tytułowej Prypeci, aby eksplorować jej opuszczone ulice jako kanadyjski dziennikarz.

Minecraft
Minecraft

Przygodowe 18 listopada 2011

Wymykająca się próbom ścisłej klasyfikacji gatunkowej sandboksowa gra studia Mojang. Minecraft zaprojektowano z myślą o kreatywności graczy, którzy mogą niemal dowolnie zmieniać zbudowany z sześciennych bloków wirtualny świat. Zabawa polega głównie na transformowaniu terenu, wznoszeniu budynków, produkcji przedmiotów i samodzielnym tworzeniu przygód.

A Quiet Place: The Road Ahead
A Quiet Place: The Road Ahead

Przygodowe grudzień 2024

Gra przygodowa FPP w konwencji horroru, oparta na filmowym cyklu Ciche miejsce. W A Quiet Place: The Road Ahead wcielamy się w kobietę, która zmagając się z własnymi lękami i konfliktami w rodzinie, walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez potwory o czułym słuchu.

The Wolf Among Us 2
The Wolf Among Us 2

Przygodowe grudzień 2024

Drugi sezon przygodówki The Wolf Among Us: A Telltale Games Series. Podczas zabawy poznajemy losy baśniowych postaci, ukrywających się w naszym świecie.

Larry 7: Miłość na Fali
Larry 7: Miłość na Fali

Przygodowe 19 listopada 1997

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail to szósta część serii humorystycznych przygodówek autorstwa Ala Lowe'a i ekipy deweloperskiej firmy Sierra. Tym razem fajtłapowaty amant Larry Laffer wyrusza w rejs w towarzystwie pięknych kobiet. Gracz musi pomóc głównemu bohaterowi podbić serca dam i ostatecznie uwieść uroczą kapitan Kasię. Z uwagi na odniesienia natury erotycznej gra polecana jest odbiorcom powyżej 16. roku życia. W polskiej wersji językowej głosy postaciom użyczyli m.in.

Sherlock Holmes: Chapter One
Sherlock Holmes: Chapter One

Przygodowe 16 listopada 2021

Dziewiąta odsłona cyklu przygodowych gier (akcji) studia Frogwares ze słynnym detektywem w roli głównej. Sherlock Holmes: Chapter One przedstawia początki jego kariery, kiedy to po śmierci matki młody bohater powraca na rodzinną wyspę. Szybko okazuje się, że miejsce to skrywa wiele tajemnic.

Subnautica
Subnautica

Przygodowe 23 stycznia 2018

Subnautica to sandboksowy survival skupiający się na eksploracji podwodnych lokacji. Nasz bohater rozbija się na obcej planecie 4546B, niemal w całości pokrytej oceanami. Nasze zadanie polega na przeżyciu, a także znalezieniu sposobu na ucieczkę z tego miejsca.

The Operator
The Operator

Przygodowe 22 lipca 2024

The Operator to gra przygodowa, w której zza biurka wspieramy agentów FDI w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, analizując materiał dowodowy, przetrząsając bazy danych i korzystając ze specjalistycznego oprogramowania do różnorodnych zadań.

L.A. Noire
L.A. Noire

Przygodowe 8 listopada 2011

Utrzymana w stylistyce noir detektywistyczna przygodówka akcji, będąca efektem współpracy debiutującego australijskiego studia Team Bondi z doświadczoną ekipą Rockstar Games. Akcja gry przenosi nas do opanowanego przez korupcję i handel narkotykami Los Angeles lat 40-tych. Wcielamy się w postać Cole’a Phelpsa, który po powrocie z wojny wstępuje w szeregi policji. Podczas zabawy śledzimy poszczególne etapy kariery bohatera, począwszy od pracy w drogówce, aż do wydziału zabójstw czy narkotyków.

Detroit: Become Human
Detroit: Become Human

Przygodowe 12 grudnia 2019

Osadzona w cyberpunkowych realiach filmowa przygodówka, za której powstanie odpowiadają deweloperzy z francuskiego studia Quantic Dream – twórcy takich gier jak Fahrenheit, Beyond: Two Souls czy bestsellerowe Heavy Rain.

Still Wakes the Deep
Still Wakes the Deep

Przygodowe 18 czerwca 2024

Przygodowa gra akcji FPP w klimacie horroru od studia The Chinese Room (VtM: Bloodlines 2). W Still Wakes the Deep wcielamy się w pracownika platformy wiertniczej uwięzionego na niej podczas sztormu. Bohater musi stawić czoła nieznanemu zagrożeniu, które dostało się na pokład.

Riven
Riven

Przygodowe 25 czerwca 2024

Kompleksowy remake przygodówki, która stanowi kontynuację kultowej gry Myst. Najważniejszą zmianą wprowadzoną w odświeżonym Riven jest w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, a co za tym idzie – możliwość swobodnego poruszania się po lokacjach w widoku FPP.

Phasmophobia
Phasmophobia

Przygodowe 18 września 2020

Phasmophobia jest nietypowym survival horrorem, który został opracowany z myślą o 4-osobowym trybie kooperacyjnym. Tytuł oferuje też wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Za jego opracowane i wydanie odpowiada niezależne studio Kinetic Games.

Indika
Indika

Przygodowe 2 maja 2024

Przygodówka TPP z elementami zręcznościowymi, osadzona w alternatywnej wersji XIX-wiecznej Rosji. W grze Indika wcielamy się w tytułową bohaterkę - młodą zakonnicę, która w celu poznania samej siebie rozpoczyna podróż w towarzystwie diabła.

The Inquisitor
The Inquisitor

Przygodowe 8 lutego 2024

Przygodowa gra akcji TPP oparta na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary. W The Inquisitor wcielamy się w Mordimera Madderdina, który przybywa do miasta Koenigstein, by tępić grzeszników, rozprawiać się z niewiernymi i rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa.

Necrophosis
Necrophosis

Przygodowe 2026

Gra przygodowa FPP w klimacie horroru, inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego. Necrophosis przenosi nas do przerażającego, postapokaliptycznego uniwersum, w którym wszystko – od budynków po postacie – znajduje się w stanie rozkładu, a śmierć jest wszechobecna.

Heavy Rain
Heavy Rain

Przygodowe 24 czerwca 2019

Heavy Rain to gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego thrillera, w której celem jest złapanie seryjnego mordercy. Za produkcję odpowiada studio Quantic Dream znane między innymi z Fahrenheit czy Detroit: Become Human.

The Quarry
The Quarry

Przygodowe 10 czerwca 2022

Filmowa przygodówka utrzymana w konwencji horroru, opracowana przez studio Supermassive Games. W The Quarry przejmujemy kontrolę nad dziewięciorgiem wychowawców obozu letniego, którzy muszą walczyć o przetrwanie, stawiając czoła wynaturzonym miejscowym.

Lucius
Lucius

Przygodowe 26 października 2012

Utrzymana w klimatach horroru gra przygodowa, nawiązująca do kultowej serii filmowej Omen. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Shiver Games. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca imieniem Lucius, urodzonego 6 czerwca 1966 roku. Dusza niewinnego dziecka została skażona przez diabła, a nasz bohater w wieku 6 lat zaczyna okazywać swe prawdziwe oblicze. Akcja gry toczy się na terenie ogromnej posiadłości, a zadaniem gracza jest fantazyjne uśmiercanie jej kolejnych mieszkańców.

Outlast
Outlast

Przygodowe 4 września 2013

Przygodowa gra akcji w konwencji survival horroru. Tytuł jest debiutancką produkcją niezależnego studia Red Barrels, utworzonego przez branżowych weteranów: Davida Chateauneufa, Philippe'a Morina i Hugo Dallaire'a. Akcja Outlast osadzona została w dawnym ośrodku dla obłąkanych, który korporacja Murkoff przekształciła w ośrodek badawczy. Dziennikarz Miles Upshur otrzymuje informację, że dzieją się tam dziwne rzeczy.

Syberia: The World Before
Syberia: The World Before

Przygodowe 18 marca 2022

Czwarta część uznanej serii przygodówek. W grze Syberia: The World Before ponownie wcielamy się w Kate Walker, która udaje się na nową wyprawę, oraz siedemnastoletnią pianistkę imieniem Dana Roze. Zabawa tradycyjnie koncentruje się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek.