Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Full Throttle: Hell On Wheels (PC)
OkładkaFull Throttle: Hell On Wheels (PC)

Full Throttle: Hell On Wheels PC

Druga część kultowej przygodówki z elementami akcji „Full Throttle”, z roku 1995. Ponownie wcielamy się w postać Bena, przywódcy gangu motocyklowego Polecats, który przeciwstawia się zakusom złych "bogaczy".

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Full Throttle: Hell On Wheels Premiera PC

anulowana

producent: LucasArts wydawca: LucasArts Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Full Throttle: Hell On Wheels

Fahrenheit

Broken Sword: The Sleeping Dragon

Jacked

„Full Throttle: Hell On Wheels” to druga część, kultowej przygodówki z elementami akcji „Full Throttle”, z roku 1995. Powstała ona w legendarnym studiu programistycznym firmy LucasArts. Szefem produkcji był Sean Clark, jeden z najlepszych projektantów firmy LucasArts, który pracował m.in. nad takimi znanymi grami jak: „The Dig”, „Sam & Max Hit the Road” oraz „Escape From Monkey Island”, a za jakość grafiki odpowiadają artyści-graficy, którzy pracowali przy „Escape From Monkey Island”.

Jak trafnie sugeruje podtytuł rzeczonej produkcji „Piekło na kołach”, jest to gra przepełniona specyficznym i dobrym humorem, pełna wartkiej akcji, bijatyk i szaleńczej jazdy na potężnych motocyklach, czyli w rzeczy samej, dokładne rozwinięcie idei, którą widzieliśmy w pierwszym „Full Throttle”. Akcja gry rozgrywa się w surrealistycznej, zrujnowanej przyszłości, gdzie znane nam dziś prawo zastąpił tzw. „kodeks/prawo drogi” (bynajmniej nie chodzi tu o zwykły kodeks drogowy). Ponownie wcielamy się w postać Bena, przywódcy gangu motocyklowego Polecats. Tym razem w okolicach El Nady ktoś dokonuje „największej ze zbrodni” - niszczy i dewastuje wszystkie drogi, zarówno autostrady jak i trakty boczne, będące podstawą egzystencji naszego bohatera jak i innych jemu podobnych. Ben wraz ze swym gangiem nie mogą pozostać obojętnymi wobec tej sprawy i tu rozpoczyna się akcja gry.

Na początku wyrafinowane metody śledcze doprowadzą naszego zabijakę do ostrego zatargu z rywalizującym gangiem motocyklowym Hound Dogs, jednakże później okaże się, że za wszystkim stoi ktoś inny, chciwy i bogaty, a jego celem jest zniszczenie miasta El Nada. W przygodzie Ben spotka się z ponad 50-cioma postaciami, w tym w jego dążeniach pomogą mu bohaterowie znani z poprzedniej części, m.in. Father Torque oraz Maureen Corley spadkobierczyni Kompanii Motocyklowej Corley.

  • Unikalne połączenie dynamicznej akcji, rozwiązywania zagadek, walki wręcz, pojedynków motocyklowych i dobrego humoru.
  • Ładna, trójwymiarowa grafika, inteligentna kamera.
  • Ben może używać ponad 40 broni, jak: rozbite butelki, krzesła, kije bilardowe, łańcuchy, łomy, a nawet gitara.
  • Gra oferuje 35 poziomów umiejscowionych w 20 różnych lokacjach, w tym: na postoju ciężarówek, w rafinerii, na złomowisku, cmentarzysku samolotów i barze dla motocyklistów.
  • Można jeździć zarówno szybkim, zmodyfikowanym motocyklem Bena marki Corley, jak i maszyną Mo, czy starą ciężarówką.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Full Throttle: Hell On Wheels: 12+