Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Full Throttle: Hell On Wheels (PC)

Full Throttle: Hell On Wheels PC

Druga część kultowej przygodówki z elementami akcji „Full Throttle”, z roku 1995. Ponownie wcielamy się w postać Bena, przywódcy gangu motocyklowego Polecats, który przeciwstawia się zakusom złych "bogaczy".

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Full Throttle: Hell On Wheels (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

„Full Throttle: Hell On Wheels” to druga część, kultowej przygodówki z elementami akcji „Full Throttle”, z roku 1995. Powstała ona w legendarnym studiu programistycznym firmy LucasArts. Szefem produkcji był Sean Clark, jeden z najlepszych projektantów firmy LucasArts, który pracował m.in. nad takimi znanymi grami jak: „The Dig”, „Sam & Max Hit the Road” oraz „Escape From Monkey Island”, a za jakość grafiki odpowiadają artyści-graficy, którzy pracowali przy „Escape From Monkey Island”.

Jak trafnie sugeruje podtytuł rzeczonej produkcji „Piekło na kołach”, jest to gra przepełniona specyficznym i dobrym humorem, pełna wartkiej akcji, bijatyk i szaleńczej jazdy na potężnych motocyklach, czyli w rzeczy samej, dokładne rozwinięcie idei, którą widzieliśmy w pierwszym „Full Throttle”. Akcja gry rozgrywa się w surrealistycznej, zrujnowanej przyszłości, gdzie znane nam dziś prawo zastąpił tzw. „kodeks/prawo drogi” (bynajmniej nie chodzi tu o zwykły kodeks drogowy). Ponownie wcielamy się w postać Bena, przywódcy gangu motocyklowego Polecats. Tym razem w okolicach El Nady ktoś dokonuje „największej ze zbrodni” - niszczy i dewastuje wszystkie drogi, zarówno autostrady jak i trakty boczne, będące podstawą egzystencji naszego bohatera jak i innych jemu podobnych. Ben wraz ze swym gangiem nie mogą pozostać obojętnymi wobec tej sprawy i tu rozpoczyna się akcja gry.

Na początku wyrafinowane metody śledcze doprowadzą naszego zabijakę do ostrego zatargu z rywalizującym gangiem motocyklowym Hound Dogs, jednakże później okaże się, że za wszystkim stoi ktoś inny, chciwy i bogaty, a jego celem jest zniszczenie miasta El Nada. W przygodzie Ben spotka się z ponad 50-cioma postaciami, w tym w jego dążeniach pomogą mu bohaterowie znani z poprzedniej części, m.in. Father Torque oraz Maureen Corley spadkobierczyni Kompanii Motocyklowej Corley.

  • Unikalne połączenie dynamicznej akcji, rozwiązywania zagadek, walki wręcz, pojedynków motocyklowych i dobrego humoru.
  • Ładna, trójwymiarowa grafika, inteligentna kamera.
  • Ben może używać ponad 40 broni, jak: rozbite butelki, krzesła, kije bilardowe, łańcuchy, łomy, a nawet gitara.
  • Gra oferuje 35 poziomów umiejscowionych w 20 różnych lokacjach, w tym: na postoju ciężarówek, w rafinerii, na złomowisku, cmentarzysku samolotów i barze dla motocyklistów.
  • Można jeździć zarówno szybkim, zmodyfikowanym motocyklem Bena marki Corley, jak i maszyną Mo, czy starą ciężarówką.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Full Throttle: Hell On Wheels

Wymagania wiekowe Full Throttle: Hell On Wheels

12+

Kilka słów na temat niedoszłych kontynuacji Full Throttle
Kilka słów na temat niedoszłych kontynuacji Full Throttle

wiadomość29 sierpnia 2008

Stare przygodówki autorstwa LucasArts wśród fanów gatunku stały się już pewnego rodzaju legendą i wzorem dla tego typu produkcji. Podobnie było w przypadku wydanej przeszło trzynaście lat temu Full Throttle, która na długo zapadła w pamięci tysięcy graczy. Nic więc dziwnego, że w planach firmy pojawiła się kontynuacja, w dodatku próbę jej przygotowania podjęto dwukrotnie.

Kolejne nadzieje na sequel Sam & Max Hit the Road lub Full Throttle

wiadomość1 grudnia 2004

Jak doskonale wiecie, następca kultowej przygodówki Sam & Max Hit the Road o nazwie Freelance Police, został oficjalnie anulowany w marcu bieżącego roku. Szefowie LucasArts zwolnili odpowiedzialnych za produkcję gry pracowników, nie pomogły petycje, prośby i groźby. Zawsze pozostaje jednak jakaś nadzieja, nieprawdaż?

Anulowano prace nad Full Throttle: Hell on Wheels

wiadomość8 sierpnia 2003

Pierwsza oficjalna zapowiedź Full Throttle: Hell on Wheels pojawiła się pod koniec maja ubiegłego roku. Ów sequel kultowej przygodówki z elementami gier akcji zapowiadał się naprawdę wyśmienicie, jednak ostatecznie nigdy nie trafi na sklepowe półki. Otóż firma LucasArts z przykrością poinformowała o anulowaniu procesu developingu rzeczonej gry...

Full Throttle 2 - fakty, screeny i oficjalna strona
Full Throttle 2 - fakty, screeny i oficjalna strona

wiadomość24 kwietnia 2003

Wszystko zaczęło się ponad rok temu od nieoficjalnych przecieków. Ktoś, gdzieś, coś zdradził prasie, po czym na zeszłorocznych targach E3 przyszła kolej na oficjalną zapowiedź prasową, a następnie na kilka wywiadów z twórcami. Jednakże dopiero dziś, na kilka tygodni przed tegorocznymi targami E3 uraczono nas finalną dawką informacji o nowym projekcie, oficjalną stroną oraz secreenami z gry... Byłbym zapomniał - zdradzono także pełny tytuł produkcji, o której mowa, tj.: „Full Throttle: Hell On Wheels”.

Przecieki z produkcji gry Full Throttle 2

wiadomość10 grudnia 2002

Od maja 2002 roku, czyli chwili kiedy firma LucasArts oficjalnie zapowiedziała wydanie drugiej części Full Throttle, kultowej przygodówki z elementami akcji, informacji o tej produkcji nie ujawniono zbyt wiele, na dobrą sprawę nie podano żadnych konkretów. Dlatego też podczas przeglądania Internetu zainteresowałem się zapowiedzią Full Throttle 2, która została opublikowana na serwisie Adventure Gamers. Przedstawia ona przybliżony obraz gry i obecnego stanu jej produkcji, jeżeli więc interesuje was ten tytuł to powinniście się z nią zapoznać.