Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max Freelance Police (PC)

Sam & Max Freelance Police PC

Sam & Max Freelance Police to kontynuacja wydanej w 1993 roku gry przygodowej Sam & Max Hit the Road. Dewelopingiem tytułu zajęło się studio LucasArts.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Sam & Max Freelance Police (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Historia zna wiele rozmaitych duetów (Żwirek i Muchomorek, Starsky i Hutch, Don Kichot i Sancho Pansa itd.), ale dla rynku elektronicznej rozrywki jednym z najważniejszych jest tandem niezależnych policjantów – ubrany w garnitur pies Sam i zwariowany biały królik Max. Ta niezwykła para po raz pierwszy pojawiła się w wirtualnej rzeczywistości w 1993 roku, za sprawą korporacji LucasArts i jej gry o nazwie Sam & Max Hit the Road. Pozycja owa bazowała na serii komiksów autorstwa Steve’a Purcella, zapoczątkowanej jeszcze w przedostatniej dekadzie XX wieku.

Sam & Max Freelance Police to nic innego jak sequel Sam & Max Hit the Road i podobnie jak rzeczony tytuł reprezentujący gatunek przygodówek. Developerzy z firmy George’a Lucasa zaimplementowali w tej części również proste elementy zręcznościowe w rodzaju, znanego z Sam & Max Hit the Road, ogłuszania szczurów za pomocą drewnianego młotka. Rzecz jasna w Freelance Police nie brakuje także monstrualnej dawki specyficznego czarnego humoru w formie komizmu sytuacyjnego i słownego.

Fundamentalną zmianą w stosunku do pierwowzoru jest przeniesienie akcji w całkowicie trójwymiarowe środowisko. Zarówno otoczenie, jak i wszystkie postaci, zostały wygenerowane przez specjalny „silnik 3D”. Mimo to grafika nadal utrzymana jest w lekko surrealistycznej konwencji, zachowując tym samym dawny charakter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max Freelance Police

odpowiednia dla każdego wieku

Sam & Max Freelance Police - przed premierą
Sam & Max Freelance Police - przed premierą

Przed premierą 11 lutego 2004, 15:30

Pierwsze screeny i trailer wyglądają całkiem obiecująco, ciężko jest je jednak oceniać, bo równie dobrze mogą to być fragmenty scen z filmowych przerywników. Jeśli jednak podobny styl zostanie zachowany we właściwej grze, to nie mamy się czego obawiać. Najważniejsze jest to, iż główne postaci gry, czyli Sam i Max, dobrze czują się w trójwymiarze. Nie są to żadne kukły, a takie wrażenie odnosiłem oglądając screeny z drugiego „Full Throttle”. Osobiście, cieszyłbym się gdyby postawiono na zbliżoną oprawę muzyczną. Pierwszym „Sam&Max” rządziły jazzowe kawałki i dobrze byłoby usłyszeć je w nowych aranżacjach.