Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Silent Hill F (PC)
OkładkaSilent Hill F (PC)

Silent Hill F PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu survival horrorów. Za jej scenariusz odpowiada Ryukishi07, produkcją zajęło się natomiast studio NeoBards Entertainment. Silent Hill F to pierwsza gra z serii, której akcja rozgrywa się w Japonii.

Przygodowe | survival horror | horror | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hill F Premiera PC

data nieogłoszona

producent: NeoBards Entertainment wydawca: Konami

Silent Hill F to kolejna odsłona kultowej serii survival horrorów firmy Konami. Scenariuszem do gry zajął się Ryukishi07 – twórca świetnie przyjętych visual novel, któremu rozpoznawalność zapewniła przede wszystkim seria When They Cry. Za design postaci i kreatur odpowiada kera – ilustratorka z kilkuletnim doświadczeniem, współpracująca m. in. przy takich produkcjach, jak Lord of Vermillion, Spirit Hunter czy Last Chronicle.

Pieczę nad tytułem sprawuje studio NeoBards Entertainment, które do tej pory pracowało nad dwoma grami z równie popularnego cyklu survivali – Resident Evil: Resistance oraz Resident Evil Re:Verse. Producentem Silent Hill F jest też były pracownik Nintendo – Motoi Okamoto.

Wydarzenia zaprezentowane w tej odsłonie rozgrywają się w latach 60. XX wieku. Co znamienne jest to pierwsza gra z serii, która przenosi historię na inny kontynent. Nie śledzimy już losów bohaterów, zmagających się z własnymi demonami w opustoszałych miastach Stanów Zjednoczonych. Tym razem podążamy śladami postaci przebywających w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ostatnia modyfikacja 30 października 2022

Wymagania wiekowe Silent Hill F: 18+