Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged (PC)
OkładkaBroken Sword: Shadow of the Templars - Reforged (PC)

Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged PC

Zremasterowana wersja kultowej przygodówki point-and-click. W Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged wcielamy się w George’a Stobbarta, który w towarzystwie dziennikarki Nicole Collard podąża śladem sekretu tytułowego zakonu.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged Premiera PC

wrzesień2024

Steam

wrzesień2024

producent: Revolution Software wydawca: Revolution Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged

Syberia: The World Before

Return to Monkey Island

Beyond a Steel Sky

Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged jest zremasterowaną wersją pierwszej odsłony cyklu kultowych przygodówek typu point-and-click, wydanej w 1996 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Revolution Software.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged jest George Stobbart, czyli amerykański turysta, który w trakcie zwiedzania Paryża jest świadkiem ataku terrorystycznego na jedną z kawiarni. Niedługo później na jego drodze staje Nicole Collard – tutejsza dziennikarka. Duet decyduje się rozpocząć własne śledztwo w tej sprawie i szybko trafia na trop sekretu tytułowego zakonu. W ten sposób rozpoczyna się długa podróż Stobbarta i Collard, która wiedzie ich przez rozmaite zakątki Europy i Bliskiego Wschodu.

Mechanika

W Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged akcję oglądamy z „filmowych” ujęć. Rozgrywka nie odbiega zbytnio od schematu, na którym zbudowana jest większość przedstawicieli gatunku. W jej trakcie przemierzamy różnorodne lokacje i prowadzimy rozmowy z napotykanymi postaciami, w ten sposób wchodząc w posiadanie cennych informacji i wskazówek. Ponadto ważną rolę odgrywają tu zagadki polegające na poszukiwaniu określonych przedmiotów i wykorzystywaniu ich w konkretny sposób oraz wchodzeniu w interakcję z elementami otoczenia.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged wyróżnia się za sprawą gruntownie odświeżonej oprawy audiowizualnej. Autorzy narysowali od podstaw tła, przygotowali nowe animacje, a także podbili maksymalną rozdzielczość (do 4K). Ponadto odświeżono warstwę dźwiękową, na czele z kwestiami dialogowymi.

Ostatnia modyfikacja 14 maja 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged: 12+

Broken Sword: Shadow of the Templars - Reforged Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 10