Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2023, 21:50

Kultowa seria Broken Sword otrzyma nową odsłonę i kolejny remaster „jedynki”

Gamescom 2023 obfituje w zapowiedzi gier. Tym razem ujawniono nową część kultowej serii Broken Sword, a także remaster „jedynki” z 1996 roku.

Źródło fot. Revolution Software.
i

Gamescomowe „szaleństwo” trwa w najlepsze. Tym razem dobrą nowinę otrzymali fani gatunku point-and-click. Studio Revolution Software zapowiedziało, że pracuje nad szóstą odsłoną kultowej serii Broken Sword, która będzie nosić podtytuł Parzival's Stone. To nie wszystko, ponieważ jednocześnie ogłoszono remaster (kolejny) pierwszej odsłony cyklu, Shadow of the Templars, do którego dodano człon Reforged – tym razem w jakości 4K.

Przy okazji zapowiedzi do sieci trafił króciutki trailer obu produkcji (materiał poniżej).

Warto zaznaczyć, że ów zwiastun prezentuje szóste Broken Sword w fazie prealfy. Nic więc dziwnego, że studio Revolution Software nie pokusiło się o podanie nawet orientacyjnej daty premiery dla tego tytułu.

Inaczej sprawa ma się z Shadow of the Templars Reforged – produkcja ta ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Szczypta informacji o Broken Sword: Parzival’s Stone

W najnowszym Broken Sword gracze ponownie wcielą się w postacie George’a i Nico, którzy zostaną wciągnięci w „przerażający spisek” (via Polygon).

  • Oś fabularna przygodówki obracać się będzie wokół starożytnego manuskryptu, który pozwoli ujawnić miejsce przechowywania Graala.
  • Na drodze do skarbu dwójce bohaterów staną bezwzględni biznesmeni, skorumpowani agenci rządowi czy wielkie korporacje energetyczne.
  • Głównym miejscem akcji będzie miejscowość Montségur znajdująca się na południu Francji.
  • Gra ma zostać zaprezentowana w konwencji „super 2D”, tj. do ręcznie opracowanych elementów dwuwymiarowego tła ma zostać dodana geometria 3D.
  • Produkcja zachowa charakterystyczny dla serii interfejs i styl rozgrywki.

Na koniec zaznaczę, że obie gry powstają z myślą o niesprecyzowanych jeszcze konsolach, urządzeniach mobilnych oraz pecetach z systemem Windows.

  1. Strona twórców gry – Revolution Software

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej