Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Broken Sword: Shadow of the Templars (GBA)

Broken Sword: Shadow of the Templars GBA

Przeróbka pierwszej odsłony lubianej serii przygodówek. Akcja rozpoczyna się w Paryżu, gdzie dochodzi do wybuchu bomby. Pewien Amerykanin obecny na miejscu postanawia wszcząć śledztwo w tej sprawie. Bardzo szybko okazuje się, że bohater wplątał się w poważną intrygę.

Przygodowe | point-and-click | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Broken Sword: Shadow of the Templars (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

15marca2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Broken Sword: Shadow of the Templars” jest pierwsza tradycyjna przygodówka na Game Boy Advance. Mimo, ze brak jej konkurencji, już teraz można powiedzieć, ze będzie to jedna z najlepszych gier tej kategorii na ta konsole.

Amerykanin będący na wakacjach w Paryżu zostaje wplatany w aferę, która staje się przygoda jego życia. Nie musze dodawać, że tylko dzięki nam wyjdzie z tego cało i zdrowo. Przed nami ponad 60 osób, z którymi można rozmawiać w ponad 70 lokacjach. Grafika jest ręcznie rysowana i bardzo szczegółowa.

Fabuła jest bardzo interesująca i zapewnia zabawę na wiele godzin. Jednak ci, co oczekują dużej ilości trudnych zagadek, wielu przedmiotów czy rozbudowanych do granic możliwości list dialogowych, mogą się zawieść. Gra jest dość prosta, dla hardcorowych maniaków przygodówek może być nawet banalna. Dobra zabawa z Broken Sword wynika głównie z oglądania i uczestniczenia w fabule, przypominającej trochę interaktywny film, bardzo dobrze jednak zrealizowany.

W procesie konwersji z PC, na który powstała pierwsza wersja, został zmieniony system sterowania postacią. Na komputerze klikaliśmy myszka na przedmiotach, a postać podążała tam gdzie wskażemy kursorem. Na GBA sterujemy bezpośrednio naszym bohaterem, a po dojściu w miejsce gdzie można wykonać jakaś czynność, pojawia się odpowiednia ikona. Jest to właściwie jedyna poważna różnica w stosunku do pierwotnej wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Broken Sword: Shadow of the Templars

12+

Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera
Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera

wiadomość9 listopada 2009

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się nad sensem stworzenia produkcji filmowej na podstawie kultowej, aczkolwiek pozbawionej fabuły gry Asteroids. Według nowych informacji autor świetnej serii przygodówek Broken Sword, czyli Charles Cecil, pracuje obecnie nad grą na podstawie równie legendarnego i beztreściowego Sapera. Oczywiście projekt reprezentuje ulubiony gatunek twórcy.

Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników
Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników

wiadomość27 października 2009

Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Charlesa Cecila. Autor wspaniałych przygodówek, w tym Beneath a Steel Sky i serii Broken Sword – poinformował podczas imprezy Eurogamer Expo, że pracuje nad nową grą. Myliłby się jednak ten, który sądziłby, że to koniec dobrych wieści. Mianowicie, Cecil produkuje swoje kolejne dzieło wspólnie ze słynnym brytyjskim rysownikiem Davem Gibbonsem.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 maja 2009)

wiadomość5 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: UTIII załatany, koniec Shadowbane odwleczony w czasie, środa w Xbox Live Arcade, demonstracja nowych przygód Wolverine w ofercie Xbox Live, Mistwalker pracuje nad nową marką i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedź  Broken Sword na DSa już niebawem
Zapowiedź Broken Sword na DSa już niebawem

wiadomość30 listopada 2008

O przygodówce z George’m Stobbardem w roli głównej na Nintendo DS dyskutuje się w zasadzie już od chwili pojawienia się tej przenośnej konsolki na rynku. Prace nad grą prawdopodobnie trwają i już na dniach możemy się spodziewać oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy, czyli firmy Ubisoft.

Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS
Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS

wiadomość22 października 2008

Czyżby kultowa przygodówka Broken Sword miała trafić na konsole Nintendo Wii oraz DS? Na to wygląda, ponieważ, jak donosi niemiecki serwis GameFront, tytuł pojawił się na stronie USK.