Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Broken Sword: Shadow of the Templars (GBA)
OkładkaBroken Sword: Shadow of the Templars (GBA)

Broken Sword: Shadow of the Templars GBA

Przeróbka pierwszej odsłony lubianej serii przygodówek. Akcja rozpoczyna się w Paryżu, gdzie dochodzi do wybuchu bomby. Pewien Amerykanin obecny na miejscu postanawia wszcząć śledztwo w tej sprawie. Bardzo szybko okazuje się, że bohater wplątał się w poważną intrygę.

Przygodowe | point-and-click | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword: Shadow of the Templars Premiera GBA

15marca2002

producent: Revolution Software wydawca: BAM! Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Broken Sword: Shadow of the Templars” jest pierwsza tradycyjna przygodówka na Game Boy Advance. Mimo, ze brak jej konkurencji, już teraz można powiedzieć, ze będzie to jedna z najlepszych gier tej kategorii na ta konsole.

Amerykanin będący na wakacjach w Paryżu zostaje wplatany w aferę, która staje się przygoda jego życia. Nie musze dodawać, że tylko dzięki nam wyjdzie z tego cało i zdrowo. Przed nami ponad 60 osób, z którymi można rozmawiać w ponad 70 lokacjach. Grafika jest ręcznie rysowana i bardzo szczegółowa.

Fabuła jest bardzo interesująca i zapewnia zabawę na wiele godzin. Jednak ci, co oczekują dużej ilości trudnych zagadek, wielu przedmiotów czy rozbudowanych do granic możliwości list dialogowych, mogą się zawieść. Gra jest dość prosta, dla hardcorowych maniaków przygodówek może być nawet banalna. Dobra zabawa z Broken Sword wynika głównie z oglądania i uczestniczenia w fabule, przypominającej trochę interaktywny film, bardzo dobrze jednak zrealizowany.

W procesie konwersji z PC, na który powstała pierwsza wersja, został zmieniony system sterowania postacią. Na komputerze klikaliśmy myszka na przedmiotach, a postać podążała tam gdzie wskażemy kursorem. Na GBA sterujemy bezpośrednio naszym bohaterem, a po dojściu w miejsce gdzie można wykonać jakaś czynność, pojawia się odpowiednia ikona. Jest to właściwie jedyna poważna różnica w stosunku do pierwotnej wersji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Broken Sword: Shadow of the Templars: 12+