Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2008, 12:06

autor: Animol

Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS

Czyżby kultowa przygodówka Broken Sword miała trafić na konsole Nintendo Wii oraz DS? Na to wygląda, ponieważ, jak donosi niemiecki serwis GameFront, tytuł pojawił się na stronie USK.

Czyżby kultowa przygodówka Broken Sword miała trafić na konsole Nintendo Wii oraz DS? Na to wygląda, ponieważ, jak donosi niemiecki serwis GameFront, tytuł pojawił się na stronie USK.

USK, czyli Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle, jest niemiecką organizacją zajmującą się ocenianiem gier komputerowych oraz oprogramowania, kategoryzując je na odpowiednie przedziały wiekowe użytkowników – zupełnie jak amerykańskie ESRB czy europejskie PEGI. Przedwczoraj w jej bazie pojawiły się dwie pozycje z gatunku klasycznych gier przygodowych, a są nimi właśnie edycje Broken Sword na konsole Nintendo. Podobnie jak wszystkie dotychczasowe wersje, także i te otrzymały wymagania wiekowe 12+ lat. Wydawcą ma być Ubisoft.

Plotki o możliwości pojawienia się tego tytułu na nowych maszynach japońskiego giganta krążyły już od dawna, ponieważ w 2002 roku Revolution Software zdołało „upchnąć” grę na Game Boyu Advance. Po wyjściu DS, wśród graczy oczywistym stało się wypatrywanie edycji również na ich przenośną konsolę – trwało to 4 lata, ale w końcu pojawiła się jakaś jaskółka.

Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS - ilustracja #1

Pierwszy raz z Broken Sword gracze mieli możliwość zapoznać się 12 lat temu, kiedy to The Shadow of the Templars trafiło na komputery osobiste. Początkowo jego dwuwymiarowa grafika w okresie wszechobecnej ekscytacji 3D przez niektórych uznana została za trochę „ubiegłowieczną”, jednak każdy fan klasyków – w tym także niżej podpisany – dobrze wie, że kreskówkowa grafika 2D jest środowiskiem, w którym przygodówki czują się jak ryby w wodzie.

Dokładniejszych informacji na temat wydania Broken Sword na konsole Nintendo na razie nie ma, ale kiedy tylko Ubisoft rzuci coś na zachętę, bez wątpienia damy Wam o tym znać. Chwilowo jednak zachęcam do zapoznania się z naszą Encyklopedią.