Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Broken Sword 2,5: The Return of the Templars (PC)

Broken Sword 2,5: The Return of the Templars PC

Nieoficjalna kontynuacja słynnej serii gier przygodowych pochodzących z firmy Revolution Software. Akcja gry rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach znanych z Broken Sword II: The Smoking Mirror i rzecz jasna nadal opowiada o przygodach dwójki bohaterów George’a i Nico.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Broken Sword 2,5: The Return of the Templars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword 2,5: The Return of the Templars to nieoficjalna kontynuacja słynnej serii gier przygodowych pochodzących z firmy Revolution Software. Autorem tego tytułu jest niemiecka grupa fanów/zapaleńców, którzy traktują Broken Sword 2,5 jako projekt stworzony przez fanów dla fanów, dlatego też udostępniany jest nieodpłatnie za pośrednictwem Internetu. Akcja gry rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach znanych z Broken Sword II: The Smoking Mirror i rzecz jasna nadal opowiada o przygodach dwójki bohaterów George’a i Nico.

Wszystko rozpoczyna się dość tragicznie. Ostatnie miesiące nie były dla George’a Stobbarta dobrym okresem – ponad rok temu musiał rozstać się z Nico i wrócić do Stanów Zjednoczonych, niedawno też pochował bardzo bliską mu osobę – dziadka. Na dodatek pewnego dnia otrzymał telegram z Francji, który przyniósł kolejną złą wieść – Nico nie żyje. George zszokowany i załamany tą wiadomością bezzwłocznie kupuje bilet na pierwszy samolot lecący do Francji. Zaraz po przybyciu do Paryża udaje się do mieszkania Nico i tu czeka go kolejna niespodzianka – jego przyjaciółka żyje, co więcej – nie wydaje się zadowolona z wizyty George’a, nie wzrusza jej historia o telegramie i po krótkiej rozmowie prosi George’a o opuszczenie jej apartamentu. Nasz bohater całkowicie zbity z tropu odwiedza kawiarnię, od której wszystko się zaczęło, Cafe de la Chandelle Verte, gdzie Andre Lobineau opowiada mu alarmującą historyjkę na temat Nico. W umyśle George’a rodzi się pytanie: czy Zakon Templariuszy może jeszcze istnieć...? Tak zaczyna się nasza przygoda. Broken Sword 2,5: The Return of the Templars, podobnie jak dwie pierwsze części tego cyklu wykonany jest w pełni w dwuwymiarowej, ręcznie rysowanej grafice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Broken Sword 2,5: The Return of the Templars

Wymagania wiekowe Broken Sword 2,5: The Return of the Templars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Broken Sword 2,5: The Return of the Templars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP
Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników
Twórca serii Broken Sword współpracuje po raz kolejny z rysownikiem Strażników

wiadomość27 października 2009

Mamy dobrą informację dla wszystkich fanów Charlesa Cecila. Autor wspaniałych przygodówek, w tym Beneath a Steel Sky i serii Broken Sword – poinformował podczas imprezy Eurogamer Expo, że pracuje nad nową grą. Myliłby się jednak ten, który sądziłby, że to koniec dobrych wieści. Mianowicie, Cecil produkuje swoje kolejne dzieło wspólnie ze słynnym brytyjskim rysownikiem Davem Gibbonsem.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 maja 2009)

wiadomość5 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: UTIII załatany, koniec Shadowbane odwleczony w czasie, środa w Xbox Live Arcade, demonstracja nowych przygód Wolverine w ofercie Xbox Live, Mistwalker pracuje nad nową marką i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedź  Broken Sword na DSa już niebawem
Zapowiedź Broken Sword na DSa już niebawem

wiadomość30 listopada 2008

O przygodówce z George’m Stobbardem w roli głównej na Nintendo DS dyskutuje się w zasadzie już od chwili pojawienia się tej przenośnej konsolki na rynku. Prace nad grą prawdopodobnie trwają i już na dniach możemy się spodziewać oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy, czyli firmy Ubisoft.

Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS
Broken Sword trafi na Nintendo Wii oraz DS

wiadomość22 października 2008

Czyżby kultowa przygodówka Broken Sword miała trafić na konsole Nintendo Wii oraz DS? Na to wygląda, ponieważ, jak donosi niemiecki serwis GameFront, tytuł pojawił się na stronie USK.

Premiera Broken Sword 2,5 już 28 września!
Premiera Broken Sword 2,5 już 28 września!

wiadomość26 września 2008

Czym jest Broken Sword 2.5? Tytuł brzmi znajomo szczególnie fanom klasycznych przygodówek. Ten zupełnie niezależny projekt jest nieoficjalnym rozwinięciem pomysłu stworzonego przez Revolution Software i jego akcja toczy się po dwóch pierwszych częściach świetnej serii. Co najważniejsze, ten profesjonalnie wykonany produkt dostępny będzie za darmo w ciągu najbliższych dni!