Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Broken Sword: Parzival's Stone (PC)
OkładkaBroken Sword: Parzival's Stone (PC)

Broken Sword: Parzival's Stone PC

Broken Sword 6

Szósta część kultowej serii przygodówek point-and-click. W Broken Sword: Parzival’s Stone George i Nico podążają tropem mitycznego Graala, a od ich poczynań zależy los całego świata.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Sword: Parzival's Stone Premiera PC

2025

Steam

2025

producent: Revolution Software wydawca: Revolution Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Broken Sword: Parzival’s Stone jest szóstą odsłoną kultowego cyklu gier przygodowych typu point-and-click, zapoczątkowanego w 1996 roku. Produkcja została opracowana przez studio Revolution Software, które czuwa nad rozwojem serii.

Fabuła

Głównymi bohaterami gry Broken Sword: Parzival’s Stone są dobrze znani fanom marki George Stobbart oraz Nicole Collard. Badając starożytny rękopis, protagoniści trafiają na trop mitycznego Graala. Jednocześnie George i Nico zostają wciągnięci w świat spisków, w które zaangażowane są skorumpowane agencje rządowe i korporacje energetyczne, antycznych historii, nazistowskich poszukiwaczy skarbów oraz fizyki kwantowej. Jakby tego było mało, najwyraźniej od ich dalszych poczynań zależy los całego świata.

Mechanika

Rozgrywka w Broken Sword: Parzival’s Stone opiera się na schemacie wypracowanym na przestrzeni wcześniejszych części serii. W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje i prowadzimy rozmowy z napotykanymi postaciami; w ten sposób wchodzimy w posiadanie cennych informacji i wskazówek, które pozwalają nam popchnąć fabułę do przodu. Oprócz tego podczas rozgrywki rozwiązujemy rozmaite zagadki, które polegają przede wszystkim na poszukiwaniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich w określony sposób.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Broken Sword: Parzival’s Stone wykonano w technice, którą twórcy określają mianem „Super 2D”. Łączy ona dwuwymiarowe tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce, z którą kojarzona jest seria.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Broken Sword: Parzival's Stone: 12+

Broken Sword: Parzival's Stone Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom X4 945 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 10/11 64-bit