Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Syberia: The World Before (PC)
OkładkaSyberia: The World Before (PC)

Syberia: The World Before PC

Syberia 4

Czwarta część uznanej serii przygodówek. W grze Syberia: The World Before ponownie wcielamy się w Kate Walker, która udaje się na nową wyprawę, oraz siedemnastoletnią pianistkę imieniem Dana Roze. Zabawa tradycyjnie koncentruje się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click | alternatywna historia

Syberia: The World Before Premiera PC

18marca2022

pudełko PL

30marca2022

Steam

18marca2022

producent: Microids/Anuman Interactive / Koalabs wydawca: Microids/Anuman Interactive wydawca PL: Koch Media Poland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Syberia: The World Before

Syberia

Dreamfall Chapters

Beyond a Steel Sky

Syberia: The World Before to gra przygodowa będąca czwartą odsłoną popularnego cyklu. Produkcję opracowała firma Microids, a na czele projektu stał Benoit Sokal, czyli belgijski artysta, który odpowiadał za wszystkie wcześniejsze części serii oraz za takie produkcje, jak Sinking Island, Nikopol: Carnival of Immortal czy Paradise.

Fabuła

Syberia: The World Before stanowi bezpośrednią kontynuację poprzednich części, ale opracowano ją tak, aby ich znajomość nie była konieczna do zabawy. Akcja tej produkcji toczy się w dwóch różnych epokach, w których kierujemy odmiennymi postaciami. W 2004 roku poszukiwanie własnej tożsamości prowadzi znaną z poprzednich odsłon cyklu Kate Walker do ulokowanej w syberyjskiej tajdze kopalni soli. Bohaterka zostaje uwięziona w podziemnych tunelach, przez co wyprawa zmienia się dla niej w prawdziwą walkę o przetrwanie. W 1937 roku natomiast trafiamy do fikcyjnego Vaghen i wcielamy się w siedemnastoletnią Danę Roze. Protagonistka stoi u progu wielkiej kariery w roli pianistki, jednak sen z powiek spędza jej widmo II wojny światowej oraz zagrożenia ze strony rosnącego w siłę faszyzmu. Na barkach obu bohaterek spoczywa odkrywanie dawno zapomnianych tajemnic.

Mechanika

Syberia: The World Before to klasycznie zrealizowana przygodówka. Zabawa polega więc na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Gra może pochwalić się dużą różnorodnością łamigłówek. Wiele z nich obraca się wokół wykorzystywania mechanicznych konstruktów znanych jako automatony.

Tryby gry

Syberia: The World Before oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Autorzy nie przewidzieli żadnych rozgrywek wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Warstwa audiowizualna jest mocną stroną gry Syberia: The World Before i oferuje unikalną atmosferę, będącą znakiem rozpoznawczym tego cyklu. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku skomponowanego przez słynnego Inona Zura.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Syberia: The World Before cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Syberia: The World Before

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Syberia: The World Before Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-8700
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 / Radeon RX 6600 XT lub lepsza
 • 22 GB SSD
 • Windows 10 64-bit