Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Syberia: The World Before (PC)

Syberia: The World Before PC

Syberia 4

Czwarta część uznanej serii przygodówek. W grze Syberia: The World Before ponownie wcielamy się w Kate Walker, która udaje się na nową wyprawę, oraz siedemnastoletnią pianistkę imieniem Dana Roze. Zabawa tradycyjnie koncentruje się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Syberia: The World Before (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syberia: The World Before to gra przygodowa będąca czwartą odsłoną popularnego cyklu. Produkcję opracowała firma Microids, a na czele projektu stał Benoit Sokal, czyli belgijski artysta, który odpowiadał za wszystkie wcześniejsze części serii oraz za takie produkcje, jak Sinking Island, Nikopol: Carnival of Immortal czy Paradise.

Fabuła

Syberia: The World Before stanowi bezpośrednią kontynuację poprzednich części, ale opracowano ją tak, aby ich znajomość nie była konieczna do zabawy. Akcja tej produkcji toczy się w dwóch różnych epokach, w których kierujemy odmiennymi postaciami. W 2004 roku poszukiwanie własnej tożsamości prowadzi znaną z poprzednich odsłon cyklu Kate Walker do ulokowanej w syberyjskiej tajdze kopalni soli. Bohaterka zostaje uwięziona w podziemnych tunelach, przez co wyprawa zmienia się dla niej w prawdziwą walkę o przetrwanie. W 1937 roku natomiast trafiamy do fikcyjnego Vaghen i wcielamy się w siedemnastoletnią Danę Roze. Protagonistka stoi u progu wielkiej kariery w roli pianistki, jednak sen z powiek spędza jej widmo II wojny światowej oraz zagrożenia ze strony rosnącego w siłę faszyzmu. Na barkach obu bohaterek spoczywa odkrywanie dawno zapomnianych tajemnic.

Mechanika

Syberia: The World Before to klasycznie zrealizowana przygodówka. Zabawa polega więc na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Gra może pochwalić się dużą różnorodnością łamigłówek. Wiele z nich obraca się wokół wykorzystywania mechanicznych konstruktów znanych jako automatony.

Tryby gry

Syberia: The World Before oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Autorzy nie przewidzieli żadnych rozgrywek wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Warstwa audiowizualna jest mocną stroną gry Syberia: The World Before i oferuje unikalną atmosferę, będącą znakiem rozpoznawczym tego cyklu. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku skomponowanego przez słynnego Inona Zura.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Gry podobne do Syberia: The World Before

Wymagania wiekowe Syberia: The World Before

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Syberia: The World Before

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 13 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-8700
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon R9 390X lub lepsza
 • 13 GB HDD
 • Windows 10
Prolog Syberia The World Before dostępny za darmo
Prolog Syberia The World Before dostępny za darmo

wiadomość8 października 2020

Na Steama trafił właśnie prolog nowej odsłony cyklu gier przygodowych Syberia. Użytkownicy tej platformy mogą go ograć zupełnie za darmo.

Zapowiedziano Syberia: The World Before - Kate Walker powróci w nowej przygodówce
Zapowiedziano Syberia: The World Before - Kate Walker powróci w nowej przygodówce

wiadomość19 sierpnia 2019

Firma Microids zapowiedziała grę Syberia: The World Before, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu przygodówek. Na czele projektu stoi ojciec serii, czyli Benoit Sokal.